wtorek, 6 lipca 2021 06:08

Zjechali się do Sobolowa na zaproszenie ks. Jachyma

Autor Mirosław Haładyj
Zjechali się do Sobolowa na zaproszenie ks. Jachyma

Na zaproszenie ks. Stanisława Jachyma do Sobolowa zjechała rzesza „ ludzi gór” , by zweryfikować swoją wiedzę w zakresie 28 najwyższych szczytów z 28 głównych pasm górskich położonych w granicach Polski.

Spotkanie rozpoczęło się gościnnym powitaniem, okraszonym staropolskim poczęstunkiem. Następnie uczestnicy, podążając – w tym celu wyznaczonymi szlakami – udali się do rozlokowanych punktów weryfikacyjnych: w Szkole Muzycznej, w Sali Orkiestrowej i w Domu Kultury. Po zdanym egzaminie adepci sztuki wędrówek dołączyli do grona Zdobywców Korony Gór Polski.

Przed uroczystym pasowaniem na Zdobywcę swoje słowo skierowali do zebranych Wicestarosta Bocheński – Ryszard Drożdżak oraz Wójt Gminy Łapanów – Andrzej Śliwa. Dyplomy i odznaki Honorowego Zdobywcy wręczał Prezes Stowarzyszenia Korona Gór Polski – Łukasz Lis w towarzystwie Wicestarosty i Wójta, którzy przekazali pakiety promujące nasz region.

Na zakończenie ks. proboszcz parafii pw. Wszystkich Świętych  w Sobolowie podziękował zebranym za udział w tym niecodziennym wydarzeniu i życzył otwartych szlaków i bogatych przeżyć w czasie wędrówek.

Inf. i foto: Starostwo Powiatowe w Bochni

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje