niedziela, 13 września 2020 17:46

Zmarł proboszcz z Krasnego. Chorował tylko kilka dni

Autor Tomasz Stępień
Zmarł proboszcz z Krasnego. Chorował tylko kilka dni

– Zmarł ksiądz proboszcz dr Adam Dzióba. Prosimy o modlitwę w jego intencji – taką informację na stronie parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Krasnem (województwo podkarpackie) zobaczyli wczoraj mieszkańcy.

Wszyscy byli bardzo zaskoczeni. Jak ustalił portal nowiny24.pl, pozytywny wynik testu na COVID-19, potwierdzono u duchownego proboszcza z Krasnego w czwartek, 8 września. Tego samego dnia trafił do szpitala, a 10 został przewieziony do szpitala w Łańcucie. Jak ustalił ''Fakt'' duchowny jeszcze 2 września prowadził lekcje w szkole. Po kilku dniach źle się poczuł i wziął zwolnienie lekarskie.

Ks. dr Adam Dzióba miał 54 lata pochodził z Lipnicy. W 1985 r. zdał maturę w kolbuszowskim LO. Ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu, 15.06.1991 r. przyjął święcenia kapłańskie. Na początku lat 90′ pracował w parafii pw. św. Rocha w Słocinie. Jako doktor nauk teologicznych, specjalizował się w teologii pastoralnej. W latach 1997 – 2008, był katechetą w Załężu. Przez wiele lat pełnił funkcję Duszpasterza Rodzin Diecezji Rzeszowskiej.
Proboszczem w Krasnem był od 2010 roku.

Fot: Parafia Rzymsko-Katolicka PW. NMP Królowej Polski, Strażów

Polska

Polska - najnowsze informacje