wtorek, 3 listopada 2020 12:27

Zmarło kilkumiesięczne dziecko z COVID-19 [AKTUALIZACJA]

Autor Wiktoria Mitura
Zmarło kilkumiesięczne dziecko z COVID-19 [AKTUALIZACJA]

Dziś w Polsce z powodu koronawirusa zmarło 227 osób – to jeszcze nie jest najgorsze. Wśród śmiertelnych ofiar było 4-miesięczne dziecko. Zmarło w szpitalu.

4-miesięczny chłopczyk, to najmłodsza ofiara koronawirusa w Polsce. Do tej pory za taką uważano 18-letnią dziewczynę z Warszawy.

WSSE w Katowicach w swoich statystykach zgonów umieściła kilkumiesięcznego chłopczyka. To zaskakująca, a zarazem bardzo smutna wiadomość. Chłopczyk zmarł w szpitalu.

Jak podaje portal onet.pl chłopczyk trafił do szpitala z pozytywnym wynikiem koronawirusa i zapaleniem płuc. Lekarze nic nie wiedzieli na temat wad wrodzonych dziecka lub jakiejś choroby. Wcześniej pojawiły się informacje, że dziecko miało wadę serca. Medycy nie potwierdzają na razie tych doniesień.

- Ponad tydzień lekarze walczyli o życie dziecka. Chłopczyk przybył do naszego szpitala w bardzo ciężkim stanie i od razu trafił na Oddział Intensywnej Opieki Medycznej, gdzie został podłączony do respiratora - mówi nam Wojciech Gumułka, rzecznik Górnośląskiego Centrum Zdrowa Dziecka w Katowicach dla portalu onet.pl

Koronawrius atakuje każdego, bez względu na wiek. Mamy tego potwierdzenie...

Dziś w Polsce zanotowano 227 zgonów

Poniższy wykres przedstawia ilość zgonów w Polsce w ciągu ostatnich trzech tygodni. Da się zauważyć, że od 28 października nastąpił wzrost. Z wyjątkiem dwóch dni, liczby przekraczają 200. 29 października zanotowano nawet 301 zgonów! Czy sytuacja może być gorsza?

Sytuacja w Polsce może się pogorszyć. Każdego dnia przybywa nam kilkanaście tysięcy zakażeń i kilkaset osób hospitalizowanych. Jeśli dojdzie do tego, że lekarze będą musieli wybierać kogo ratować, a kogo nie, sytuacja może się dramatycznie pogorszyć.

Pisaliśmy dziś również o śmierci dwóch nauczycielek z powodu koronawirusa.

Koronawirus: Zmarły dwie nauczycielki. Obie z jednego miasta
O śmierci kobiet poinformował za pośrednictwem facebookowego profilu prezydent Katowic, Marcin Krupa. O pierwszym zgonie wśród katowickiej kadry pedagogicznej poinformował prezydent miasta 29 października: > Szanowni Państwo, ponownie, dotarły dziś do nas bardzo smutne wiadomości. Zmarła, zakażona…

info: Polsat News

koronawirus najnowsze informacje
Polska

Polska - najnowsze informacje