piątek, 9 lipca 2021 10:00

Zmiany warunków wjazdu na Słowację. Przejścia graniczne znów otwarte

Autor Aleksandra Tokarz
Zmiany warunków wjazdu na Słowację. Przejścia graniczne znów otwarte

W ostatnich dniach przepisy dla turystów zmieniają się z dnia na dzień. Jeszcze w poniedziałek, 5 lipca, pewnym było, że mniejsze przejścia graniczne ze Słowacją pozostaną zamknięte. Długo to jednak nie potrwało. Dzisiaj na powrót granice zostały otwarte.

Turyści, którzy planują zagraniczny wyjazd muszą bacznie obserwować zmieniające się dość szybko zasady przekraczania granic. Jeszcze w poniedziałek słowackie władze informowały o zamknięciu niektórych, mniejszych przejść granicznych. Wśród nich znalazło się to w Leluchowie. Z decyzją tego typu nie zgadzali się mieszkańcy polsko-słowackiego pogranicza, którzy przystąpili do protestów.

Więcej w artykule:

Słowacja otworzy niedawno zamknięte granice. Protesty w Leluchowie miały sens

Wczoraj słowacki rząd podjął kolejną decyzję. - Od 9 lipca 2021 zmienią się warunki wjazdu na terytorium Słowacji. Wszystkie przejścia graniczne będą otwarte - poinformowała w mediach społecznościowych Ambasada Słowacji w Polsce.

Stałe kontrole będą przeprowadzane na wszystkich głównych przejściach granicznych I. oraz II. kategorii. Na mniejszych przejściach III. kategorii prowadzone będzie regularne monitorowanie przestrzegania obowiązków kwarantanny.

Aby zapewnić płynny ruch, policja zwraca się do przyjeżdżających z prośbą o przygotowanie wszystkich niezbędnych dokumentów, potwierdzeń lub urządzeń mobilnych z cyfrowymi formularzami potwierdzeń (obowiązkowa rejestracja na dedykowanej stronie internetowej: https://korona.gov.sk/ehranica/#, potwierdzenie szczepienia itp.).

Policja sprawdza za pomocą czytników cyfrowe certyfikaty COVID UE.

koronawirus najnowsze informacje

fot. Facebook/Ambasada Słowacji w Polsce

Europa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje