piątek, 14 sierpnia 2020 10:27

Znaczny wzrost zakażeń koronawirusem na Podhalu. Co będzie z powiatem tatrzańskim?

Autor Mirosław Haładyj
Znaczny wzrost zakażeń koronawirusem na Podhalu. Co będzie z powiatem tatrzańskim?

14 sierpnia Małopolski Urząd Wojewódzki podał dane na temat zakażeń odnotowanych w regionie. Liczba nowych zachorowań wyniosła 184.  

W powiecie nowotarskim odnotowano aż 30 nowych przypadków koronawirusa. W ostatnich dwóch tygodniach, czyli od początku sierpnia, przyrost zakażeń w rejonie jest bardzo wyraźny. Tylko w przeciągu ostatnich trzech dni (od 11 sierpnia) liczba zachorowań zwiększyła się prawie o 100.

Dzisiejsze 30 przypadków to drugi, po Krakowie (41 osób) wynik w województwie. Z kolei w powiecie tatrzańskim przybyło 11 zakażeń.

Wczoraj powiat nowotarski trafił do żółtej strefy, co oznacza powrót obostrzeń. Czytaj więcej tutaj:

Powiat nowotarski od piątku w żółtej strefie. Co się zmieni?
Ministerstwo Zdrowia ogłosiło 13 sierpnia aktualizację mapy z czerwonymi i żółtymi powiatami. Resort zdrowia poinformował dzisiaj (13 sierpnia) o kolejnych 811 zakażeniach koronawirusem. W Małopolsce odnotowano 138 przypadków. Od pewnego czasu informowaliśmy o niepokojącym przyroście zachorowań na …

Z kolei powiat tatrzański znajduje się na liście ostrzegawczej.

Więcej o sytuacji na Podhalu przeczytasz tutaj:

Dziś najwięcej zachorowań w Nowym Targu. Trafi do żółtej strefy? Niepokojące wieści z Podhala
Najpóźniej w czwartek rano Ministerstwo Zdrowia ogłosi aktualizację mapy z czerwonymi i żółtymi powiatami. Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj (12 sierpnia) o kolejnych 715 zakażeniach koronawirusem. Najwięcej, bo aż 173, odnotowano w Małopolsce. Największy przyrost zachorowań w województwie…
koronawirus najnowsze informacje

Inf.: Małopolski UW

Podhale

Podhale - najnowsze informacje