niedziela, 14 lipca 2019 16:17

Znamy Spławikowego Mistrza Kalwarii Zebrzydowskiej

Autor (red)
Znamy Spławikowego Mistrza Kalwarii Zebrzydowskiej

Kapryśna, deszczowa pogoda przywitała uczestników II Towarzyskich Spławikowych Mistrzostw Kalwarii Zebrzydowskiej. Tegoroczna edycja przyciągnęła do rywalizacji rekordową liczbę 33 zawodników.

Po oficjalnym przywitaniu wędkarzy, o godzinie 7:30 odbyło się losowanie stanowisk. Uczestnicy podzieleni zostali na dwa sektory A i B (drugi i trzeci staw). Po porannym śniadaniu oraz „łyku” gorącej kawy i herbaty, wszyscy rozeszli się na rozlosowane miejsca, aby przygotować się do zawodów.

Punktualnie o godzinie 10:00 sędzia główny dał znak do rozpoczęcia rywalizacji. Ryba tego dnia żerowała bardzo chimerycznie. Zmienna aura spowodowała zejście białorybu w głębsze partie zbiorników. Właśnie tam wchodziły największe sztuki.

Sukcesywnie odławiali je wędkarze ulokowani na stanowiskach, zlokalizowanych na wale dzielącym stawy. Z upływem czasu oraz wyjściem zza chmur słońca ryba rozeszła się po całym akwenie. Zatem każdy z wędkujących miał szansę cieszyć się emocjonującymi holami.

W tych zmiennych warunkach Spławikowym Mistrzem Kalwarii Zebrzydowskiej w roku 2019 został Pilarczyk Piotr. Drugie miejsce wywalczył Surzyn Adam, a najniższy stopień podium przypadł Tomaszowi Klich.

Swoją obecnością zaszczycił rywalizujących wędkarzy Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej dr hab. inż. Augustyn Ormanty.

Organizatorzy mistrzostw wyrażają podziękowania dla firmy Jaxon za nagrody rzeczowe, właścicielowi sklepu „LOT” Łukaszowi Karelus za piękne statuetki dla zwycięzców oraz gminie Kalwaria Zebrzydowska za patronat i wsparcie finansowe Mistrzostw.

info i fot: Koło PZW Kalwaria Zebrzydowska

Wadowice - najnowsze informacje