środa, 6 maja 2020 13:50

Znamy termin 77. Tour de Pologne. Zawody odbędą się jeszcze w tym roku

Autor Mirosław Haładyj
Znamy termin 77. Tour de Pologne. Zawody odbędą się jeszcze w tym roku

Biuro Prasowe Lang Team poinformowało, że przesunięcie terminu i skrócenie wyścigu z siedmiu do pięciu etapów związane jest z pandemią koronawirusa.

Organizatorzy i Międzynarodowa Unia Kolarska zadecydowali, że tegoroczny Tour de Pologne UCI World Tour odbędzie się w dniach 5-9 sierpnia. W  ostatnich dniach trwały intensywne prace Międzynarodowej Unii  Kolarskiej i organizatorów wyścigu nad możliwością kontynuacji sezonu  przerwanego w połowie marca.

Na drodze wspólnych ustaleń nowy kalendarz  przewiduje termin dla Tour de Pologne w dniach 5-9 sierpnia. Polski  narodowy wyścig odbędzie się w formule pięcioetapowej tak, aby w  kalendarzu znalazło się miejsce również dla innych zawodów, które ze  względu na pandemię koronawirusa nie mogły się odbyć w planowych  terminach.

- To  bardzo dobra wiadomość, która dodała nam sporo optymizmu. Wyznaczona  data powrotu do kolarskiej rywalizacji jest ważna dla wszystkich –  kolarzy i grup zawodowych, naszych sponsorów i partnerów, także dla  kibiców. Jesteśmy w pełni przygotowani, aby przeprowadzić wyścig, ale  oczywiście sytuacja jest stale monitorowana, a priorytetem pozostaje  ochrona zdrowia, zapewnienie bezpieczeństwa i przestrzeganie wszystkich  ograniczeń wprowadzonych przez władze. Tymczasem cieszymy się, że  Międzynarodowa Unia Kolarska daje nam taką możliwość i pracujemy nad  dostosowaniem trasy do nowych wymogów

– powiedział Czesław Lang, Dyrektor Generalny Tour de Pologne.

W  najbliższych tygodniach Lang Team będzie współpracował z Międzynarodową  Unią Kolarską, a także polskimi władzami, aby opracować optymalny  scenariusz rozegrania 77. Tour de Pologne tak, aby wyścig stał na  najwyższym poziomie organizacyjnym, a jednocześnie mieścił się w  ograniczeniach wynikających z tej wyjątkowej sytuacji. Szczegóły  dotyczące trasy zostaną podane wkrótce.

koronawirus najnowsze informacje

Inf. Biuro Prasowe Lang Team

Podhale

Podhale - najnowsze informacje