piątek, 31 maja 2024 08:03

Znany sportowiec odwiedził wadowicką "Dwójkę". Opowiedział o niebezpieczeństwie uzależnień

Autor Mirosław Haładyj
Znany sportowiec odwiedził wadowicką "Dwójkę". Opowiedział o niebezpieczeństwie uzależnień

W czwartek (23 maja 2024r.) Szkoła Podstawowa nr 2 w Wadowicach gościła Marcina Prusa. Znany siatkarz odwiedził uczniów, by opowiedzieć im o swojej sportowej pasji.

23 maja znany siatkarz Marcin Prus odwiedził wadowicką "Dwójkę". Spotkanie rozpoczęło się od powitania gościa przez dyrektor szkoły, panią Gabrielę Kwarciak.

-Było to niewątpliwie niepowtarzalne spotkanie, które na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestniczących w spotkaniu. Stanął przed nimi i zachwycił opowieścią o swojej karierze sportowej nie tylko mistrz, ale przede wszystkim człowiek – autorytet i wzór do naśladowania. Pan Marcin zachęcał młodych ludzi przede wszystkim do nauki, pracy nad sobą, samodoskonalenia oraz konsekwentnego dążenia do celu, mimo wielu przeszkód, jakie stają na drodze każdego człowieka. Mówił, że trening czyni mistrza, czyli wysiłek podjęty na każdym etapie naszego życia, pokonanie lenistwa i wszelkich zagrożeń, jakie czyhają na młodego człowieka

-wspominają pracownicy szkoły.

Siatkarz opowiedział zgromadzonym uczniom wiele ciekawych historii z życia, ukazujących niebezpieczeństwa płynące z różnych uzależnień – przede wszystkim narkotyków, alkoholu czy gier komputerowych.

Marcin Prus zachęcał do uprawiania różnych dyscyplin sportowych. Mistrz opowiedział również o swoich podróżach po całym świecie, a na zakończenie odpowiadał na zadawane przez uczniów pytania, rozdawał autografy i pozował do wspólnych zdjęć.

-Jesteśmy niezmiernie wdzięczni Marcinowi Prusowi  za wizytę i inspirujące spotkanie. Dzięki niemu nasi uczniowie mogli poznać bliżej świat zawodowego sportu i dowiedzieć się, jak ważne są pasja i zaangażowanie w osiąganiu życiowych celów

-przekazują pracownicy szkoły.

inf. i foto: UMW (za SP2)

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje

Rozrywka