czwartek, 30 września 2021 06:18

Znów ponad 1200 zakażeń. Minister ujawnił dzisiejsze dane

Autor Tomasz Stępień
Znów ponad 1200 zakażeń. Minister ujawnił dzisiejsze dane

Mamy 1208 nowych przypadków - powiedział w Polskim Radio 24 wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Niestety rośnie też liczba zgonów.

Minister był gościem porannego programu w PR24, a tematem rozmowy była czwarta fala zakażeń koronawirusem. – Wczoraj przekroczyliśmy 1000 przypadków o czym mówiliśmy już od tygodnia, że to nastąpi i rzeczywiście nastąpiło. Dziś mamy 1208 nowych przypadków – powiedział Kraska. Jak zaznaczył, trend wzrastający  - jeśli chodzi o zakażenia - zdecydowanie się w tej chwili utrwalił. Porównując tydzień do tygodnia, to jest to wzrost o 24%.

Ale jest też druga niepokojąca wiadomość - rosnąca liczba zgonów. – Liczba, która zdecydowanie mnie martwi, to 27 osób, które niestety zmarło. To są liczy, które powinny osobom, które są jeszcze niezaszczepione, które się wahają, uzmysłowić, że to może dotyczyć każdego z nas – mówił minister.

Jak dodał, coraz więcej zajętych jest tak zwanych łóżek covidowych. Według ministra przede wszystkim w tych województwach, w których poziom zaszczepienia jest najniższy, także pokazują. Przoduje tutaj województwo lubelskie, w którym w ostatnim czasie zakażeń jest najwięcej.

Polska

Polska - najnowsze informacje