niedziela, 20 listopada 2022 19:50

Znowu się zaczęło? Kolejny pożar pod Wieliczką. Na miejscu pracują liczne zastępy straży pożarnej

Autor Mirosław Haładyj
Znowu się zaczęło? Kolejny pożar pod Wieliczką. Na miejscu pracują liczne zastępy straży pożarnej

Do zdarzenia doszło w niedzielny wieczór w miejscowości Siercza (powiat wielicki).

Kolejny pożar w powiecie wielickim w tym roku! Tym razem do zdarzenia doszło w niedzielny wieczór w miejscowości Siercza. Jak informuje Małopolska Alarmowo płonie budynek mieszkalny.

Na miejscu akcję gaśniczą prowadzą liczne zastępy straży pożarnej. W związku z działaniami służb występują utrudnienia w ruchu drogowym.

Mieszkańców powiatu wielickiego martwi fakt, że to kolejny pożar z rzędu.

Wrzesień:

6 września w ogniu stanęła drewniana stodoła w Łazanach. Pożar wybuchł około godz. 21.20. Gdy na miejsce przybyli strażacy z OSP Łazany, którzy mieli najbliżej, zastali płonącą już tylko konstrukcję stodoły. Zapaliło się też drzewo, które stało obok. W akcji gaśniczej bierze udział aż 5 jednostek, w tym strażacy PSP Wieliczka. Na miejsce wezwano też policję.

11 września płonie kolejny budynek - tym razem w Trąbkach, które od Łazan dzielą tylko 2 kilometry. Pożar zauważono ok godz. 5 rano. Zapalił się budynek gospodarczy, który dzięki szybkiej akcji strażaków ochotników z Trąbek i trzech innych jednostek, udało się ugasić, tak, że ogień nie zdarzył się rozprzestrzenić.

13 września wieczorem płonie stary, opuszczony budynek w Łazanach. W budynku od lat nikt nie mieszkał. Teren wokół był zarośnięty wysokimi krzakami. Gasi go znów aż pięć jednostek. Na miejscu była też policja.

14 kwietnia spłonęła zabytkowa stajnia przy XVIII-wiecznym dworze w Łazanach, 18 kwietnia  spaliła się stodoła w Zabłociu, a 17 kwietnia - piwnica i kotłownia w budynku mieszkalnym - ponownie w Łazanach.

Październik

9 października pożarł wybuchł w miejscowości Trąbki, około godziny 23:18 w niedzielę. Służby po przyjechaniu na miejsce zastały drewnianą stodołę w całości objętą ogniem. Działania strażaków na miejscu trwały ponad dwie godziny. Mimo szybkiej akcji strażaków budynek doszczętnie spłonął. Szczęście w nieszczęściu jest takie, że nikt nie ucierpiał z powodu pożaru.

Mieszkańcy się boją

- Przypadek? Nie sądzę? - mówi pan Kazimierz, który skontaktował się z naszą redakcją w sprawie serii pożarów.

W Biskupicach i Gdowie, gdzie mieszkańcy robią zakupy, w kolejkach przed sklepami słyszy się te same pytania: "U was też był alarm w nocy? Co tym razem się spaliło?". Przy straganach, przed warzywniakiem ludzie mówią o swoich obawach, że w okolicy grasuje podpalacz, tym bardziej, że do podobnej serii doszło kilka miesięcy temu.

fot: OSP Wieliczka

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje