sobota, 18 czerwca 2022 18:43

Znowu wypadek na Zakrzówku? „Ktoś wskoczył do wody i nie wypłynął na powierzchnię”

Autor Tomasz Stępień
Znowu wypadek na Zakrzówku? „Ktoś wskoczył do wody i nie wypłynął na powierzchnię”

Kolejna akcja służb ratowniczych na krakowskim Zakrzówku.

Nieco ponad miesiąc temu informowaliśmy o wypadku, gdzie w nocy dwie młode osoby spadły ze skał z dużej wysokości, a dziś Kraków112 - Krakowskie Ratownictwo w Obiektywie, podął informację o 4 odrębnych interwencjach na terenie akwenu. Trzy z nich miały charakter medyczny. Czwarte dotyczyło sytuacji, gdzie – jak poinformowano ratowników – ktoś miał wskoczyć do wody i nie wypłynąć na powierzchnię. Nie są znane szczegóły. Jak informuje policja, nie wiadomo na pewno, czy zdarzenia miało miejsce, ale na miejscu dział Specjalistyczna Grupa Ratownictwa, Wodno-Nurkowego "Kraków-4", Specjalistyczna Grupa Sonarowa "Kraków-4", policjanci z Komisariatu Wodny Policji i inne służby.

Portal informuje też o innym tragicznym wypadku na Zakrzówku sprzed 4 dni, o którym do tej pory nie było wiadomo. We wtorek, 14 czerwca, w godzinach wieczornych, miał tam miejsce wypadek ze skutkiem śmiertelnym. Mężczyzna w średnim wieku spadł ze skarpy na półkę skalną.  Na miejscu wspólnie działania podjęli ratownicy wysokościowi z SGRWys "Kraków-3", którzy podjęli osobę z półki skalnej do łodzi SGRW-N "Kraków-4", z pomocą której przetransportowano poszkodowanego na brzeg, gdzie przekazany został ZRM.

Wypadki na terenie akwenu zdarzają się bardzo często. We wspomnianym wcześniej, z 8 maja tego, roku 20-letnia kobieta i 22-letni mężczyzna w nocy z soboty na niedzielę spadli ze skał. Kobieta wpadła do wody, a mężczyzna na półkę skalną, około 10 m. Kobieta została podjęta z wody, a mężczyzna wydobyty z półki, na którą upadł. Niestety, 20-latka po kilku godzinach zmarła.

W czerwcu 2019 roku życie stracił 14-letni piłkarz, który skoczył do wody i nie wypłynął. Nie udało się go uratować. W lutym 2020 roku młoda kobieta przekroczyła barierki, zeszła w dół i została uderzona przez odłamek skalny, a maju tego samego roku na półkę skalną spadł mężczyzna. Pomogli mu strażacy.

fot: Kraków112 - Krakowskie Ratownictwo w Obiektywie

Kraków

Kraków - najnowsze informacje