czwartek, 1 lutego 2024 15:27

Zobacz, jaką specyfikację techniczną powinien mieć jakościowy pług do glebogryzarki!

Autor Artykuł sponsorowany
Zobacz, jaką specyfikację techniczną powinien mieć jakościowy pług do glebogryzarki!

W okresie zimowym, utrzymanie czystości i bezpieczeństwa na drogach czy chodnikach staje się priorytetem. Glebogryzarki, które w innych momentach roku wykorzystuje się do spulchniania gleby, mogą w tym czasie zostać wyposażone w pług do śniegu. Dzięki niemu stają się niezastąpionym narzędziem do skutecznego usuwania opadów śnieżnych. Oczywiście pod warunkiem, że dodatkowe urządzenie ma odpowiednią specyfikację. Na co zatem warto zwrócić uwagę?

Najpierw dobra glebogryzarka

Na świecie działa wielu producentów oferujących glebogryzarki. Obok renomowanych, międzynarodowych marek, do dyspozycji klientów udostępniane są wysokojakościowe produkty polskich wytwórców, a także modele budżetowe. Którą opcję wybrać?

Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa. Wszystko bowiem zależy od potrzeb. Na pewno nie warto interesować się maszynami o złej reputacji na rynku. Negatywne opinie klientów nie biorą się znikąd. Prawdopodobieństwo wystąpienia awarii jest w tym wypadku wysokie.

Pewnym wyborem będą flagowe modele globalnych potentatów. Takie urządzenia popracują wiele lat, będzie je cechowało niskie spalanie i możliwość dokupienia szeregu przydatnych dodatków. W zamian za bezpieczeństwo transakcji będzie jednak trzeba sporo zapłacić.

Alternatywą są produkty polskie. Przykładowo kupując glebogryzarkę Holida otrzymujemy podobną jakość, te same funkcjonalności oraz zastosowane technologie. Urządzenie będzie jednak tańsze, a dodatkowo bez problemu skontaktujemy się z producentem. Holidy można także wyposażyć w pług do odśnieżania do glebogryzarki, co rozszerzy działanie maszyny także na okres zimowy.

Glebogryzarka Holida WM500

Czy każdy pług dostępny na rynku będzie pasował do mojej glebogryzarki?

Tak jak nie każdy pilot zakupiony na rynku włączy telewizor SONY, tak i nie każdy pług będzie kompatybilny z daną glebogryzarką. Większość producentów tworzy dedykowane rozwiązania pod konkretne modele. Są też i takie urządzenia, które cechuje większa uniwersalność. Z tego powodu liczba dostępnych pługów jest bardzo duża. Jak wybrać ten najlepszy?

Pierwszym i najważniejszym warunkiem jest jego dopasowanie. Montaż musi być łatwy i bezpieczny. Nie może dochodzić do sytuacji, że pług będzie się wypinał albo co gorsza, uszkodzi naszą glebogryzarkę. Kompatybilność sprzętu powinna być potwierdzona tak przez sprzedawcę w centrum maszyn rolniczych, budowlanych i ogrodniczych, jak i przez samego producenta (np. w instrukcji obsługi czy karcie technicznej). Niezawodne pługi do glebogryzarek znajdziesz na stronie: https://www.gotexbudowlane.com.pl/akcesoria-do-glebogryzarek.

Specyfikacja techniczna dobrego pługu do glebogryzarki

Pług do glebogryzarki powinien być trwały. Jego zadaniem będzie przesuwanie wysokich warstw śniegu, a podczas pracy może trafić na miejsca oblodzone. Solidność najlepiej potwierdza materiał wykonania. Maszyny aluminiowe są mniej wytrzymałe, niż te wykonane ze stali. Dlatego zaleca się zakup modeli z blachą o grubości minimum 2,5 mm. Zapewni to z jednej strony dużą wytrzymałość, z drugiej także zadowalającą wagę (komfort manewrowania).

Jak duży powinien być pług to glebogryzarki? Wymiary nie mogą być ani przesadzone w górę (trudne w użytkowaniu), ani w dół (wydłużony czas pracy). Optymalnie, jeśli szerokość robocza wynosi około 100 centymetrów, zaś wysokość to co najmniej 35 centymetrów. Dobrej jakości urządzenie powinno posiadać także regulację kąta odśnieżania: w lewo, w prawo i na wprost. Nie bez znaczenia dla wygody pracy są kółka boczne, umożliwiające wybór wysokości odśnieżania i dostosowanie go do rodzaju nawierzchni.


Pług do śniegu, lemiesz do glebogryzarek Holida WM500 WM900

Technologia - najnowsze informacje

Rozrywka