niedziela, 1 października 2023 08:10

ZSP w Krynicy-Zdroju: termomodernizacja za ponad 5 milionów złotych

Autor Patryk Trzaska
ZSP w Krynicy-Zdroju: termomodernizacja za ponad 5 milionów złotych

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju trwa termomodernizacja całego budynku szkoły. Prace mają się zakończyć jeszcze w tym roku. Ich postępy sprawdzał starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

- To kolejna inwestycja w poprawę bazy oświatowej w szkołach prowadzonych przez Powiat Nowosądecki – mówi starosta Marek Kwiatkowski. – Chcemy, aby każdy z budynków nie tylko był funkcjonalny dla uczniów i nauczycieli, ale też generował mniejsze koszty. Po zakończeniu termomodernizacji na pewno tak będzie. To spore wyzwanie – roboty ruszyły niedawno i muszą się zakończyć w tym roku.

Całkowita wartość inwestycji to: 5 495 944,61 zł. Projekt obejmuje wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, ocieplenie budynku, kapitalny remont kotłowni wraz z wymianą kotów centralnego ogrzewania, instalacji c.o., oświetlenia. Ponadto na budynku zamontowana zostanie instalacja fotowoltaiczna.

- Bardzo dziękuję staroście, który od samego początku zabiegał o środki na tę inwestycję i dostrzegł potrzebę modernizacji i rozwoju placówki - mówi Maria Aleksander-Pisz, dyrektor szkoły. – Prace ekip budowlanych zaplanowaliśmy w ten sposób, aby nie zakłócały procesu nauczania.

Inwestycja jest realizowana w ramach projektu „Poprawa efektywności energetycznej budynku Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju", a współfinansowanie pochodzi ze środków UE w ramach RPO WM na lata 2014-2020, w wysokości 90% kosztów kwalifikowanych – 4 860 955,64 złotych.

Fot. Maria Olszowska

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka