piątek, 22 stycznia 2021 11:11

13-letni Omar Farouq jest wolny! O jego życie walczył dyrektor Muzeum Auschwitz

Autor Wiktoria Mitura
13-letni Omar Farouq jest wolny! O jego życie walczył dyrektor Muzeum Auschwitz

Prawnik Omara Farouq’a na twitterze zamieścił wpis, w którym poinformował, że Omar jest wolny. To wielki sukces dla Piotra Cywińskiego – dyrektora Muzeum Auschwitz oraz dla wolontariuszy, którzy chcieli odbyć wyrok chłopca.

13-letni Omar został skazany na 10 lat więzienia za bałwochwalstwo. Podczas kłótni z kolegą miał używać wulgarnego języka w stosunku do Boga. We wrześniu dyrektor Piotr Cywiński wysłał list do prezydenta Nigerii w tej właśnie sprawie. Uważał, że wyrok jest niedorzeczny i prosił o zastosowanie dla niego prawa łaski.

Dyrektor Muzeum Auschwitz był i jest gotów odbyć miesiąc kary z tego wyroku w nigeryjskim więzieniu. W swoim pierwszym liście napisał też, że zbierze 119 wolontariuszy, którzy spędzą odpowiedni czas w więzieniu.

Więcej na temat tej historii pisaliśmy tutaj:

Dyrektor Auschwitz nadal chce odbyć karę za 13-letniego Omara Farouq’a
Dyrektor Muzeum Auschwitz nie doczekał się odpowiedzi na jego pierwszy list skierowany do prezydenta Nigerii. Dyrektor jednak nie daje za wygraną i postanowił wysłać kolejny. Została do niego dołączona lista ponad 300 osób, które odpowiedziały na wezwanie i zadeklarowały wolę walki o uwolnienie chło…

Wygrana

Jak się okazuje, chłopiec jest wolny! Sąd świecki zdecydował, że wyrok nie może być wykonany, ponieważ chłopiec nie jest pełnoletni. Poza tym, był on reprezentowany przez obrońcę podczas procesu sądu religijnego.

Działania dyrektora Auschwitz musiały zostać docenione.

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje