czwartek, 26 sierpnia 2021 09:50

17-letni motocyklista w szpitalu. Poważny wypadek w Muszynie

Autor Aleksandra Tokarz
17-letni motocyklista w szpitalu. Poważny wypadek w Muszynie

Niespokojnie było wczorajszego wieczoru na drogach w Muszynie. Na ulicy Grunwaldzkiej doszło do zderzenia samochodu osobowego i motocykla, którym kierował 17-latek. Relacja strażaków zatrważa. - Leżał na wznak i uskarżał się na dolegliwości - mówią.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj, 25 sierpnia, kilkanaście minut po godzinie 18. Zastępy z JRG w Krynicy Zdroju i OSP Muszyna zadysponowane zostały do działań na ulicę Grunwaldzką. Tam doszło do zderzenia samochodu osobowego marki KIA SPORTAGE z motocyklem KTM DUKE. Pojazdami podróżowały łącznie trzy osoby.

- Dwoje pasażerów samochodu osobowego nie uskarżało się na żadne dolegliwości. Natomiast kierujący motocyklem był przytomny, leżał na wznak i uskarżał się na dolegliwości. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu pomocy poszkodowanemu motocykliście. Motocyklistę przekazano przybyłej załodze karetki Pogotowia Ratunkowego - relacjonują strażacy.

Strażacy kierowali wahadłowo ruchem drogowym oraz udzielili pomocy ratownikom pogotowia ratunkowego w zaopatrzeniu oraz transporcie osoby poszkodowanej.

Ratownicy przetransportowali poszkodowanego do szpitala. Policja wyjaśnia przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje