piątek, 19 stycznia 2024 10:35

20-latce z Krakowa grozi 8 lat więzienia. Ofiarą kobiety padła 80-latka

Autor Mirosław Haładyj
20-latce z Krakowa grozi 8 lat więzienia. Ofiarą kobiety padła 80-latka

Krakowscy policjanci zatrzymali kobietę uczestniczącą w oszustwie 80-latki. Sprawczyni grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

5 grudnia ubiegłego roku nieznany mężczyzna, podszywając się pod policjanta, skontaktował się z 80-letnią mieszkanką rejonu Prądnika Czerwonego. Informując ją o rzekomym wypadku samochodowym syna, oszust wymusił na starszej pani przekazanie mu 49 tysięcy złotych w gotówce. Kobieta posłusznie spakowała pieniądze do reklamówki i przekazała je osobie, która przedstawiała się jako funkcjonariusz policji.

Niestety, seniorka zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa dopiero po bezpośrednim kontakcie z synem. Natychmiast poinformowała o całej sytuacji prawdziwych policjantów, którzy rozpoczęli śledztwo.

Dzięki współpracy funkcjonariuszy z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Krakowie oraz policjantów Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej w Krakowie, udało się ustalić sprawczynię oszustwa. W wyniku akcji przeprowadzonej 15 stycznia zatrzymano 20-latkę, a w przeszukanym mieszkaniu znaleziono i zabezpieczono gotówkę w polskiej i zagranicznej walucie oraz telefony komórkowe.

Sprawczyni została przewieziona do policyjnej jednostki, gdzie usłyszała zarzut oszustwa. Policjanci będą również badać, czy kobieta nie jest powiązana z innymi podobnymi przestępstwami, które miały miejsce ostatnio.

Wczoraj sąd, na wniosek Prokuratury Rejonowej Kraków – Śródmieście, zdecydował o umieszczeniu 20-latki w areszcie tymczasowym na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi jej kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Krakowscy policjanci apelują o zgłaszanie podobnych przypadków oraz ostrzegają przed oszustwami tego rodzaju.

Inf. i foto: KMP Kraków

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka