czwartek, 7 marca 2024 12:27

30-latek włamał się do jubilera i ukradł biżuterię. Mężczyzna usłyszał już zarzut

Autor Katarzyna Jamróz
30-latek włamał się do jubilera i ukradł biżuterię. Mężczyzna usłyszał już zarzut

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który na terenie Nowego Targu włamał się w lutym do jubilera. 30-latkowi za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności od roku do nawet 10 lat.

W lutym na terenie Nowego Targu doszło do kradzieży z włamaniem do jubilera. Sprawca wybił szybę w witrynie sklepowej, wszedł do środka i ukradł biżuterię oraz gotówkę. Łączna suma strat wyniosła ponad 11 tysięcy złotych. Na miejscu włamania wykonano czynności procesowe, zabezpieczono monitoringi oraz pozostawione przez złodzieja ślady.

Usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem

– W toku dalszych czynności, przesłuchania świadków, analizy nagrań z monitoringów i pracy operacyjnej wytypowano osobę mającą związek ze sprawą. Okazało się, że to 30-letni nowotarżanin. Pod koniec lutego mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu – informuje podkom. Dorota Garbacz, rzeczniczka prasowa KPP w Nowym Targu.

Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi kara pozbawienia wolności od roku do nawet 10 lat. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

Fot. KPP Nowy Targ

Podhale

Podhale - najnowsze informacje

Rozrywka