poniedziałek, 28 grudnia 2020 10:02

300 tys. szczepionek przeciw COVID już w Polsce

Autor Marzena Gitler
300 tys. szczepionek przeciw COVID już w Polsce

W poniedziałek na lotnisko Okęcie przyleciało 300 tys. kolejnych dawek szczepionki na koronawirusa firmy Pfizer. Są przeznaczone dla medyków, którzy mają się zaszczepić w ciągu najbliższych tygodni.

W poniedziałek rano do Polski przyleciało 300 tys. kolejnych dawek szczepionki na koronawirusa. - Dziś i jutro ruszą do 250 kolejnych szpitali - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. - Musimy się strzec przed trzecią falą pandemii, dlatego ta dawka szczepionki może być dawką nadziei. Wchodzimy w fazę, kiedy ta największa i najważniejsza operacja logistyczna pozwoli nam rozwieźć dawki szczepionki dla ok. 30 mln pacjentów w najbliższych paru miesiacach. To operacja powrotu do życia sprzed pandemii - dodał.

Premier zaapelował też, aby zaufać nauce i medycynie. - Najlepsi specjaliści pracowali nad szczepionką, która przeszła fazy badań, które są konieczne, żeby została dopuszczona przez Europejską Agencję Leków. Dzisiaj chcę zaapelować do medyków - państwo wiecie najlepiej, jakim dobrodziejstwem jest szczepionka. A do wszystkich rodaków, żeby w odpowiedniej kolejności zapisywać się do szczepień.

foto: KPRM

Polska

Polska - najnowsze informacje