poniedziałek, 10 października 2022 10:30

35-letni Ukrainiec usłyszał aż 19 zarzutów. "Atakował policjantów"

Autor Katarzyna Jamróz
35-letni Ukrainiec usłyszał aż 19 zarzutów. "Atakował policjantów"

W związku z kradzieżą do której doszło w połowie sierpnia, we wtorek (4 października) zakopiańscy kryminalni zatrzymali 35-letniego obywatela Ukrainy. Policjanci ustalili, że mężczyzna odpowiada również za inne przestępstwa.

W miony wtorek na jednej z ulic Zakopanego funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, który w związku z licznymi przestępstwami poszukiwany był od pewnego czasu. Policjanci w dogodnym momencie zdecydowali się na jego zatrzymanie.

– Pomimo tego, że 35-latek próbował ucieczki i atakował policjantów, chwilę później do policyjnego aresztu został odprowadzony w kajdankach.  Zanim jednak doszło do zatrzymania, policjanci z Zakopanego i innych sąsiednich powiatów pracowali nad innymi sprawami i ustalili, że to właśnie ten mężczyzna jest za nie odpowiedzialny. Śledczy przedstawili 35-letniemu obywatelowi Ukrainy bez stałego miejsca zamieszkania łącznie 19 zarzutów przestępstw, których miał się dopuścić, w tym kradzieży karty bankomatowej na szkodę obywatela Słowacji

– informuje policja.

W piątek (7 października) Sąd Rejonowy w Zakopanem wobec obywatel Ukrainy zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za kradzieże z włamaniem grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja Zakopane
Fot. Ilustracyjne

Podhale

Podhale - najnowsze informacje