sobota, 10 września 2022 05:40

36-latek uciekał przed policją z Wieliczki do Krakowa, taranując wszystko na swojej drodze

Autor Mirosław Haładyj
36-latek uciekał przed policją z Wieliczki do Krakowa, taranując wszystko na swojej drodze

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wielickiej komendy ścigali kierującego citroenem, który, łamiąc szereg przepisów ruchu drogowego, uciekał aż do Krakowa, gdzie staranował barierki, a następnie ugrzązł na wysokim krawężniku. Okazało się, że 36-letni kierujący posiada zakaz prowadzenia pojazdów, a podczas kontroli auta znaleziono tam odurzające w postaci amfetaminy. Badanie narkotestem wykazało, że kierowca znajdował się pod działaniem środków odurzających. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W środę (7 września) pół godziny po północy, patrolując ulicę 3 maja w Niepołomicach, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wielickiej komendy zauważyli kierującego pojazdem marki Citroen, którego postanowili skontrolować. Kierujący Citroenem nie zareagował na nadawane sygnały dźwiękowe oraz błyskowe do zatrzymania i podjął ucieczkę. Uciekając, łamał szereg przepisów kodeksu drogowego, m.in. niestosował się do sygnalizacji świetlnej, poruszał się środkiem jezdni, zajeżdżając drogę innym kierowcom. W celu utrudnienia pościgu 36-latek włączał tylne światła przeciwmgłowe, chcąc oślepić policjantów. Pościg zakończył się w Krakowie, na terenie jednego z parkingów. Kierujący Citroenem staranował tam barierki, a następnie ugrzązł na wysokim krawężniku. Z uwagi na uszkodzenia pokolizyjne, podjął pieszą ucieczkę, jednakże policjanci po kilkudziesięciometrowym pościgu zatrzymali go.

Jak się okazało, 36-letni krakowianin posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów, ponadto w pojeździe ujawnili środki odurzające w postaci amfetaminy. Zatrzymany został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik wskazał, że był trzeźwy. Następnie poddano go badaniu narkotestem, który wykazał, iż 36-latek znajdował się pod działaniem środków odurzających. Kierowca citroena 8 września usłyszał zarzut kierowania  pojazdem pomimo orzeczonego zakazu sądowego, niezatrzymania się do kontroli drogowej, a także posiadania środków odurzających. Jeżeli wyniki badań krwi potwierdzą obecność środków odurzających, odpowie także za przestępstwo kierowania pojazdem pod wpływem narkotyków. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo 36-latek musi liczyć się także z konsekwencjami za popełnienie licznych wykroczeń drogowych – za co grożą mu wysokie grzywny i punkty karne.

Inf. i foto: policja

Kraków

Kraków - najnowsze informacje