poniedziałek, 26 kwietnia 2021 06:45

5 sposobów na poprawę potencji

Autor Artykuł sponsorowany
5 sposobów na poprawę potencji

Tymczasowe lub trwałe problemy z potencją dotykają niemal co drugiego mężczyznę po czterdziestym roku życia, a także znacznie młodszych mężczyzn. Skala problemu jest naprawdę szeroka. Jeśli dotyczy on także Ciebie, to nie oznacza to, że musisz zrezygnować z satysfakcjonującego życia seksualnego. Zapoznaj się z tym artykułem, by poznać 5 sposobów na poprawę potencji.

Zdiagnozuj się

Wiele problemów związanych z życiem seksualnym nie bierze się znikąd, a pozostaje w korelacji z Twoim zdrowiem. Może być tak, że Twoje zaburzenia wzwodu mają podłoże zdrowotne, a odpowiednia diagnoza i przyjmowanie leków pozwolą Ci się z nim uporać. Najczęstszą przyczyną impotencji są choroby układu krążenia, które powodują niewystarczające ukrwienie członka. Problemy z utrzymaniem wzwodu dotyczą także mężczyzn, którzy mogli doświadczyć uszkodzenia kręgosłupa albo układu nerwowego podczas wypadku lub choroby. Podjęcie odpowiedniego leczenia może diametralnie poprawić sytuację.

Jedz lepiej

Warto wspomnieć również o odpowiedniej diecie. Brak minerałów, używki czy wysoko przetworzone jedzenie mogą negatywnie odbijać się na każdym aspekcie Twojego zdrowia, w tym także na tym seksualnym. To właśnie dlatego problemy z potencją tak często dotykają cukrzyków i ludzi otyłych. Sięgnij po dietę bogatą w minerały oraz witaminy. Ważne jest również, by jeść dużo warzyw i owoców oraz białe mięso i ryby.

Profesjonalna pomoc farmakologiczna

Czasem bywa tak, że stosowanie różnych porad nie daje oczekiwanych efektów. Dzieje się to szczególnie często podczas andropauzy, gdy wraz z dużym spadkiem testosteronu niemal natychmiast obniża się także potencja oraz libido. Prowadzi to do frustracji. W takiej sytuacji warto sięgnąć po jakościowe środki na potencję. Tabletkę należy zażyć około 30 minut przed stosunkiem. Efekty są długotrwałe i bezpieczne dla Twojego organizmu. Dostępne na rynku środki na potencję nie muszą być drogie, a ich wzięcie wpływa na ukrwienie członka, co pozwala ponownie cieszyć się seksem.

Pozostań aktywny

Pewnie już wielokrotnie słyszałeś, że aktywność fizyczna jest konieczna, aby zadbać o dobre zdrowie. Tak samo jest w przypadku zdrowia reprodukcyjnego. Uprawianie sportu nie tylko pozwala pozbyć się zbędnych kilogramów i obniżyć zbyt wysoki poziom cukru, ale również dodaje energii potrzebnej do współżycia i poprawia krążenie, co ułatwia osiągnięcie wzwodu. Wielu badaczy twierdzi, że regularna aktywność fizyczna może także podwyższać poziom testosteronu. Jest to szczególnie istotne w przypadku mężczyzn dotkniętych andropauzą.

Znajdź czas dla siebie

Żyjemy szybko, a stres związany z pracą i presja na udane życie seksualne mogą powodować problemy ze wzwodem oraz zniechęcą do chwil bliskości. Aby prowadzić udane życie seksualne, musisz zadbać o swoje zdrowie i wypoczynek – zarówno w sensie fizycznym, jak i psychicznym. Niezmiernie ważny będzie jakościowy sen, a także możliwość odprężenia się podczas ulubionego hobby czy spędzenia czasu z partnerką bez nadmiernego nacisku. Przed każdym stosunkiem staraj się odstresować i zapomnieć o ciężkim dniu.

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje