piątek, 31 lipca 2020 10:48

54 tys. zł. trafi do 15 jednostek OSP z powiatu bocheńskiego. Wiemy, do których!

Autor Mirosław Haładyj
54 tys. zł. trafi do 15 jednostek OSP z powiatu bocheńskiego. Wiemy, do których!

Starosta Adam Korta wręczył druhom strażakom symboliczne czeki na zakup sprzętu i  wyposażenia z przeznaczeniem dla celów ochrony przeciwpożarowej.

Program dotyczący wsparcia finansowego jednostek OSP ruszył w 2009 roku i  od tego czasu z budżetu powiatu bocheńskiego przeznaczono łącznie  prawie 950 tysięcy złotych.

O tym, jak ważne jest wsparcie strażaków, możemy się przekonać przy  okazji klęsk żywiołowych. Ostatnia powódź która nawiedziła Ziemie  Bocheńską pokazała, że bez jednostek OSP, nie jesteśmy w stanie  funkcjonować

– zaznacza starosta Adam Korta.

Dotacja trafi do OSP Stanisławice, Bogucice, Wola  Drwińska, Kamionna, Żegocina, Łąkta Górna, Królówka, Okulice, Bratucice,  Niedary, Damienice, Cerekiew, Muchówka, Łapanów, Rozdziele. Strażacy zakupią m.in. ubrania specjalne, drabiny nasadkowe, hełmy bojowe, pompy głębinowe czy radiostacje nasobne.

Ustawa o ochronie przeciwpożarowej daje możliwość  jednostkom samorządu terytorialnego wspierania OSP w formie dotacji udzielanej na zakup potrzebnego sprzętu i wyposażenia. Program  dofinansowania ma na celu wzmocnienie potencjału bojowego jednostek OSP, a zakup niezbędnego sprzętu znacznie usprawnia pracę strażaków i poprawia ich bezpieczeństwo podczas wykonywania działań ratowniczych. Umowy na dofinansowania z poszczególnymi jednostkami  podpisane zostaną w najbliższym czasie.

Inf. i foto: Starostwo Powiatowe w Bochni

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje