wtorek, 15 marca 2022 12:03

6 tysięcy złotych i 18 punktów karnych! Za co mieszkaniec Tarnowa został ukarany?

Autor Katarzyna Jamróz
6 tysięcy złotych i 18 punktów karnych! Za co mieszkaniec  Tarnowa został ukarany?

W niedzielę (13 marca) przed południem nieodpowiedzialny kierowca rozpędził swoje audi do prędkości 122 km/h w centrum Tarnowa. W wyniku czego stracił swoje prawo jazdy, zyskał 18 punktów karnych i mandat w wysokości 6 tysięcy złotych.

W niedzielę tuż przed południem policjanci tarnowskiej drogówki kontrolowali prędkość w centrum miasta. Na ulicy Szujskiego zmierzyli prędkość pojazdu, który jechał od centrum miasta.

– Pojazd poruszał się z prędkością 122 km/h, gdzie dozwolona prędkość wynosi 50 km/h. Policjanci dali kierowcy znak do zatrzymania, jednak on go zignorował i odjechał w kierunku Mościc. Po krótkim pościgu policjanci odnaleźli zaparkowany samochód, a obok niego jego kierowcę. Był nim 19-letni mieszkaniec Tarnowa, który nie potrafił wyjaśnić dlaczego nie zatrzymał się do kontroli drogowej

– informuje policja.

Tarnów policja Małopolska prawo jazdy pościg
tysięcy złotych i 18 punktów karnych! Za co mieszkaniec Tarnowa został ukarany? / Fot.: KMP Tarnów

W związku z tym, że nastąpił zbieg wykroczeń policjanci zastosowali mandat karny w wysokości 6 tysięcy złotych, zatrzymali jego prawo jazdy oraz dopisali do konta młodego kierowcy 18 punktów karnych.

Inf./Fot.: KMP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje