poniedziałek, 27 kwietnia 2020 07:51

60 kontroli, 39 piratów. Jak wyglądał weekend na drogach powiatu suskiego?

Autor Mirosław Haładyj
60 kontroli, 39 piratów. Jak wyglądał weekend na drogach powiatu suskiego?

Piękna pogoda oraz mniej pojazdów na drogach w czasie epidemii kusiła uczestników ruchu drogowego do łamania przepisów. Tylko w ciągu ostatnich trzech dni suscy policjanci ujawnili kilkadziesiąt osób stwarzających zagrożenie na drogach.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej zatrzymali do kontroli 60 uczestników ruchu, z których aż 39-ciu przekroczyło dozwoloną prędkość. W trakcie kontroli pojazdów policjanci w 9 przypadkach zmuszeni byli zatrzymać dowody rejestracyjne z uwagi na m.in. brak badań technicznych pojazdu lub niewłaściwy stan techniczny. W 38 przypadkach mundurowi wobec kierowców zastosowali pouczenia, a w 22 przypadkach kontrola zakończyła się ukaraniem mandatem karnym. Łącznie doszło do 4 kolizji drogowych, z których w dwóch przypadkach przyczyną było niezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu.

Zatrzymano też jednego nietrzeźwego kierującego. Usiadł on za kierownicą samochodu m-ki Volkswagen, mając w organizmie prawie 2,5 promila. W związku z epidemią policjanci ujawnili 2 osoby, które niestosowały się do zakazu gromadzenia. Osoby te zostały przez policjantów pouczone. Osób niestosujących się do obowiązku zakrycia twarzy, policjanci ujawnili aż 58 na terenie całego powiatu. Szybko zastosowały się one do obowiązujących przepisów, dlatego też zostały pouczone.

Jak widać, na drogach nie brakuje zarówno piratów drogowych, jak i nietrzeźwych kierujących, a także osób popełniających inne wykroczenia. Suscy policjanci apelują do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami, a do pieszych o obowiązku zakrywania twarzy.

Fot. i inf.: KPP Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje