czwartek, 22 lutego 2024 07:45

70-latek samotnie stał na moście. Chciał popełnić samobójstwo

Autor Mirosław Haładyj
70-latek samotnie stał na moście. Chciał popełnić samobójstwo

Widząc samotnego 70-latka w nocy na moście, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach zainteresowali się jego losem i jak się okazało uratowali mu życie. Senior chciał popełnić samobójstwo.

We wtorek (20 lutego) w nocy podczas patrolowania miejscowości Jaroszowice policjanci zauważyli mężczyznę stojącego blisko  krawędzi mostu.

Zorientowali się, że senior przygotowuje się do popełnienia samobójstwa, gdy dojeżdżali na miejsce.

-Błyskawicznie odsunęli mężczyznę od krawędzi mostu i wezwali służby medyczne. 70-latek potwierdził, że chciał zakończyć swoje życie, ponieważ problemy, które ma tak się napiętrzyły, że nie widzi możliwości ich rozwiązania i sensu dalszego życia

-relacjonują policjanci.

Senior został przekazany pod opiekę załogi karetki pogotowia.

-Pamiętaj, kryzysy samobójcze są przemijające, można zapobiec tragedii, wzywając pomoc. Jeśli widzisz, że ktoś z Twojego otoczenia jest przygnębiony, to zapytaj, jak możesz mu pomóc, udziel praktycznej pomocy, uczul bliskich na problem, okaż troskę i zainteresowanie.
Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami: 116 123 - Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00, 116 111 - Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. 800 121 212 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę

-przypomina policja.

Inf.: KPP Wadowice

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje

Rozrywka