wtorek, 21 grudnia 2021 11:15

73 schabowe, 53 de volaille, 48 kebabów i wiele więcej w ramach Charytatywnego Maratonu Mikołajkowego

Autor Mirosław Haładyj
73 schabowe, 53 de volaille, 48 kebabów i wiele więcej w ramach Charytatywnego Maratonu Mikołajkowego

73 schabowe, 53 de volaille, 48 kebabów, 42 porcje pierogów, 32 kotlety mielone, 32 placki ziemniaczane, 23 porcje chrupiących kurczaków, 22 pizze, 16 burgerów, 15 porcji flaczków, 14 porcji łososia, a nawet tatary, śledzie po japońsku i racuchy z jabłkami. Takie dania zdominowały tegoroczny Charytatywny Maraton Mikołajkowy, który rozpoczęto 6 grudnia w DPS u Sióstr Nazaretanek, a zakończono 16 grudnia wizytą w DPS przy ul. Pułaskiego.

422 mieszkańców z sześciu Domów Pomocy Społecznej z Wadowic i okolic mogło poczuć się jak w restauracji i zamówić, co tylko sobie zamarzyli, a organizatorzy te kulinarne marzenia spełniali.

Każdy Dom otrzymał również pachnącą choinkę, ubraną w wadowickie pierniczki. To były niezapomniane spotkania.

– Czasem tak niewiele trzeba, by sprawić komuś radość… Drobnym gestem udało nam się wywołać uśmiech na twarzach setek podopiecznych, co tylko utwierdza nas w przekonaniu, że takie akcje mają sens

– mówi burmistrz Wadowic, Bartosz Kaliński.

Charytatywny Maraton Mikołajkowy to akcja Gminy Wadowice, która została zapoczątkowana w ubiegłym roku i polega na spełnieniu kulinarnego marzenia tym osobom, które na co dzień nie mogą tak zwyczajnie wyjść, pójść do restauracji i zamówić tego, na co mają ochotę.

Zapoczątkowany w ubiegłym roku Maraton sprawił mieszkańcom DPS-ów tyle radości, że organizatorzy postanowili akcję powtórzyć również i w tym roku. Akcja dotarła do czterech Domów Pomocy Społecznej w Wadowicach: DPS przy. ul. Parkowej, DPS przy ul. Pułaskiego, DPS u Sióstr Nazaretanek, Dom Opieki u Sióstr Albertynek, a także do DPS-u w Izdebniku i DPS-u w Zebrzydowicach.

Inf. i foto: UM Wadowice

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje