piątek, 25 lutego 2022 09:04

Andrychów: Włamała się przez balkon, żeby ukraść... buty

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Andrychów: Włamała się przez balkon, żeby ukraść... buty

Andrychowscy kryminalni zatrzymali kobietę podejrzaną o włamanie do jednego z mieszkań na terenie miasta. 23-latka, wykorzystując nieobecność właścicieli, dostała się do środka przez balkon i ukradła buty i odzież.

13 lutego andrychowski komisariat został powiadomiony o włamaniu do jednego z mieszkań na terenie Andrychowa. Zaangażowani w sprawę funkcjonariusze pionu kryminalnego ustalili, że sprawca, wykorzystując nieobecność właścicieli, wybił kamieniem szybę w drzwiach balkonowych, po czym je otworzył i wszedł do środka. Jego łupem padły buty. Kryminalni ustalili, że związek  z tym zdarzeniem może mieć 23-letnia mieszkanka gminy Wieprz.

W poniedziałek (21 lutego) funkcjonariusze zapukali do drzwi jej mieszkania, gdzie wewnątrz znaleźli skradzione obuwie. Ponadto w trakcie przeszukania okazało się, że kobieta ukradła również odzież m.in. kurtkę, polar i … skarpety. Kobieta usłyszała zarzut kradzieży z włamaniem mniejszej wagi, za co kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

23-latka przyznała się do zarzucanego jej czynu. Wyjaśniła, że w chwili popełnienia przestępstwa była nietrzeźwa. Kiedy znalazła się w mieszkaniu położyła się spać, a gdy się obudziła, zrobiło jej się zimno i dlatego zabrała ubrania i buty.

Inf.: KPP Wadowice

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje