czwartek, 7 października 2021 13:51

Arcybiskupi zrobili to w imieniu całego Narodu!

Autor Mirosław Haładyj
Arcybiskupi zrobili to w imieniu całego Narodu!

W czwartek (7 października) w święto Matki Bożej Różańcowej o godzinie 18:00 przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Gądecki zawierzył Naród i Kościół w Polsce świętemu Józefowi.

Rok 2021 w Kościele katolickim został ogłoszony przez papieża Franciszka rokiem św. Józefa. Z tej okazji 7 października (w święto Matki Bożej Różańcowej) przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Gądecki zawierzy Naród i Kościół w Polsce świętemu Józefowi.

Na odprawionej dziś o godz. 18:00 mszy świętej w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu obecni będą arcybiskupi metropolici każdej z metropolii, by świętemu symbolicznie zawierzony został każdy zakątek Polski.

Transmisję z uroczystości zawierzenia można oglądać na Youtubie.

Czym jest zawierzenie św. Józefowi?

Zawierzenie jest dla katolików zaproszeniem św. Józefa do życia osobistego, rodzin, Ojczyzny  i Kościoła w Polsce, po to, aby na wszystko, czego doświadczają spojrzeć w duchu wiary i w bliskości Jezusa i Świętej Rodziny.

Czytaj również:

Twórcy z Krakowa chcą nakręcić wyjątkowy film. Pokaz planowany jest w 40 krajach
Rok 2021 w Kościele katolickim został ogłoszony przez papieża Franciszka rokiem św. Józefa. Po wcześniejszych sukcesach takich międzynarodowych produkcji m.in. „Nieplanowane”, „Największy Dar”, czy „Bóg w Krakowie”, Stowarzyszenie Rafael przystąpiło do realizacji nowego projektu, który będzie poświę…

Inf.: Stowarzyszenie Rafael

Polska

Polska - najnowsze informacje