czwartek, 10 września 2020 08:37

Barcice: Umorzono śledztwo ws. porzuconych szczątków zwierzęcych

Autor Aleksandra Tokarz
Barcice: Umorzono śledztwo ws. porzuconych szczątków zwierzęcych

7 maja w Barcicach mieszkańcy dokonali makabrycznego odkrycia. Na polnej drodze znaleźli 2 tony porzuconych szczątków zwierzęcych. Policja szukała sprawców tego czynu. Nie udało się jednak ich ustalić, a śledztwo zostało umorzone.

7 maja starosądeccy policjanci otrzymali informację, że na jednej z bocznych dróg w Barcicach ujawniono 2 tony zwierzęcych wnętrzności, które najprawdopodobniej pochodziły z uboju. Wśród nich były odcięte głowy krów, koni czy baranów, a także całe padłe zwierzęta. Z wstępnych ustaleń wynikało, że ubój zwierząt został dokonany bez mechanicznego ogłuszania i bez wykorzystania profesjonalnych urządzeń.

Policjanci dokonali m.in. oględzin miejsca i zabezpieczenia śladów, rozpytania mieszkańców, sprawdzania ubojni czy miejsc objętych monitoringiem. Wszystko to, w celu ustalenia sprawcy tego czynu. Nowosądecka Prokuratura prowadziła w tej sprawie śledztwo.

Jak informuje Radio Kraków śledztwo, które prowadzone było pod kątem sprowadzenia zagrożenia epidemiologicznego poprzez sprzedaż mięsa z nielegalnego uboju, zostało umorzone. Śledczym nie udało się trafić na trop sprawców.

fot. KMP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje