niedziela, 2 sierpnia 2020 18:01

Będą duże badania senatorów. Posiedzenie izby przełożone

Autor Tomasz Stępień
Będą duże badania senatorów. Posiedzenie izby przełożone

Nie odbędą się żadne z zaplanowanych wcześniej posiedzeń komisji senackich, a posiedzenie Senatu zostanie przełożone. Nie wiadomo, czy senatorowie będą mogli wziąć udział w zaprzysiężeniu prezydenta. Powód – korona wirus wykryty u jednego z senatorów.

Dziś Jan Filip Libicki, historyk i Senator RP z ramienia PSL poinformował o tym, że jest zakażony koronawirusem.

Senator PSL zakażony koronawirusem. Kwarantanna w Senacie?
Jan Filip Libicki, historyk i Senator RP z ramienia PSL jest zakażony koronawirusem. Poinformował o tym sam za pośrednictwem Twittera. – Uwaga! Ważna wiadomość! Mam koronawirusa. Oczywiście podam tych których spotkałem w zeszłym tygodniu do Sanepidu. Gdybym o kimś zapomniał proszę, by sam zrobi tes…

Choć senator dni temu brał udział w obchodach z okazji 125-lecia powstania Ruchu Ludowego w Polsce senator wdawało się, że jego choroba nie wpłynie na pracę wyższej izby polskiego parlamentu. Jest inaczej. Już wiadomo, że w najbliższym tygodniu od 3 sierpnia do 7 sierpnia nie odbędą się żadne z zaplanowanych wcześniej posiedzeń komisji senackich. Posiedzenia zostaną przełożone na kolejny tydzień od 11 do 14 sierpnia. Posiedzenie Senatu także zostanie przełożone i odbędzie się w dniach 11-13 sierpnia.

Za to na najbliższy wtorek zaplanowano badania w Senacie. – Senatorowie i pracownicy Kancelarii Senatu, którzy mieli w ostatnim czasie kontakt z senatorem Janem Filipem Libickim, zostaną zbadani na obecność koronawirusa – powiedział PAP marszałek Senatu, Tomasz Grodzki. Wyniki mają być znane we środę.

Jest to o tyle istotne, że na czwartek zaplanowano posiedzenie Zgromadzenia Narodowego, na którym odbędzie się zaprzysiężenie prezydenta Andrzeja Dudy. Jeśli wyniki senatorów będą pozytywne, nie będą mogli wziąć udziału w uroczystości, a liczba osób z odesłanych na kwarantannę – zarówno spośród senatorów jak i pracowników Kancelarii Senatu – może być bardzo duża.

fot: Twitter/Senat RP

Polska

Polska - najnowsze informacje