poniedziałek, 27 grudnia 2021 09:56

Będą obowiązkowe szczepienia? Jarosław Kaczyński: jestem gotowy pójść na całość

Autor Norbert Kwiatkowski
Będą obowiązkowe szczepienia? Jarosław Kaczyński: jestem gotowy pójść na całość

Jarosław Kaczyński w rozmowie z portalem interia.pl przyznał, że jest za obowiązkowym wprowadzeniem szczepień przeciwko COVID-19 dla wszystkich dorosłych.

- Wiem, że mamy w klubie antyszczepionkowców, że sami nie jesteśmy w stanie tego przegłosować, przy tak kruchej większości. Liczymy tu na opozycję. Realia - także te polityczne - trzeba brać pod uwagę, ale ja jestem zwolennikiem tego, by pójść na całość, biorąc nawet ryzyka polityczne i osobiste. W walce z pandemią jestem gotowy pójść na całość, choć obawiam się, że nie byłoby to w pełni egzekwowalne - mówił szef PIS.

Co miał na myśli Jarosław Kaczyński mówiąc, że "obawiam się, że nie byłoby to w pełni egzekwowalne"?

- Problem polega na tym, co dobrze odzwierciedla opowiadanie jednego z moich kolegów, który mieszka na wsi, ale pracuje w mieście. On mówi wprost: na mszy w mieście - wszyscy mają maseczki, w Warszawie też, ale na wsi tylko on. I teraz niech pan spróbuje tych ludzi zmusić, ludzi, na których w jakiś sposób wpływa opowieść kompletnie oderwana od rzeczywistości - zauważa w rozmowie z interią.

Jarosław Kaczyński - jak sam przyznał - jest już zaszczepiony trzecią dawką przypominającą.  Prezes PIS podkreśla, że nie miałby problemu, by pokazać potwierdzenie szczepienia przed wejściem do kościoła czy restauracji.

Foto: Twitter/Prawo i Sprawiedliwość


Polska

Polska - najnowsze informacje