niedziela, 12 stycznia 2020 08:10

Będą stacjonować w Mościcach i Wojniczu

Autor Marzena Gitler
Będą stacjonować w Mościcach i Wojniczu

W Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie odbyła się uroczystość przekazania do użytku nowych ambulansów, zakupionych między innymi ze środków przekazanych przez Ministerstwo Zdrowia oraz Wojewodę Małopolskiego. Tak jak zapowiadano trafią one do filii PSPR w Wojniczu oraz w Mościcach.

Ambulanse przekazali tarnowskim ratownikom medycznym starosta tarnowski Roman Łucarz, Wicestarosta Tarnowski Jacek Hudyma oraz Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarzadzania Kryzysowego Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie Andrzej Pasek.

Nowe ambulanse to Mercedesy Sprintery wyposażone w ekologiczne silniki, system Start-Stop, klimatyzację, instalację ogrzewania i wentylacji przedziału medycznego oraz półki i szafki. - Nowe karetki wymagały doposażenia w leki oraz sprzęt medyczny. Wykorzystaliśmy ten pochodzący z wyeksploatowanych już pojazdów - mówi Kazimiera Kunecka, Dyrektor PSPR w Tarnowie. - To między innymi urządzenia do automatycznego masażu klatki piersiowej LUCAS 2, wideolaryngoskopy, defibrylatory czy też czujniki tlenku węgla - wyjaśnia Kazimiera Kunecka.

Karetki będą stacjonowały w Mościcach oraz w Wojniczu. - Do Wojnicza trafi ambulans z napędem na cztery koła ze względu na trudniejszy teren działania - tłumaczy starosta tarnowski Roman Łucarz.

Jedna z karetek została zakupiona dzięki środkom przekazanym przez wojewodę małopolskiego w wysokości 100 tys. zł. Zakup drugiej sfinansowało Ministerstwo Zdrowia w kwocie 400 tys. zł. - Dziękujemy Pani Minister Józefie Szczurek-Żelazko, dzięki której to wsparcie na zakup ambulansu trafiło do Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie - podkreśla wicestarosta tarnowski Jacek Hudyma.

Inf. i foto: Powiat Tarnowski

Tarnów - najnowsze informacje