piątek, 28 lipca 2023 09:54

Zagra Orkiestra Wojciecha Zwierniaka i Mała Armia Janosika. Uroczystości w Brzegach w 7 rocznicę ŚDM

Autor Marzena Gitler
Zagra Orkiestra Wojciecha Zwierniaka i Mała Armia Janosika. Uroczystości w Brzegach w 7 rocznicę ŚDM

W najbliższy weekend na Campus Misericordiae w Brzegach odbędą się modlitwy i koncerty w 7 rocznicę ŚDM. Organizatorem uroczystości jest Miasto i Gmina Wieliczka.

"Już 7 lat minęło od niezapomnianych wydarzeń na Campus Misericordiae w Brzegach, kiedy miliony ludzi z całego świata przybyło na spotkanie z Papieżem Franciszkiem. W naszej pamięci pozostały te wyjątkowe chwile, gdy mogliśmy podziwiać żywą wiarę młodych ludzi, niezwykłą atmosferę radości i entuzjazmu. Serdecznie zapraszamy na uroczyste obchody VII rocznicy ŚDM na Campus Misericordiae w Brzegach. Warto podkreślić, że nasze uroczystości odbędą się kilka dni przed ŚDM w Lizbonie, tak więc wesprzemy modlitewnie to ważne wydarzenie dla młodych z całego świata" - zapraszają organizatorzy.

W dniach 29-30 lipca na plenerowej scenie wystąpi m.in. Mała Armia Janosika – kapela zainspirowana kulturą góralską, ale jednocześnie nawiązująca do innych kultur, potrafiąca wyjść poza utarte schematy. Mała Armia Janosika obecnie liczy 180 osób w wieku od 3 do 69 lat. W swoim dorobku mają wiele koncertów oraz wideoklipów, w których między innymi wzięli udział zaproszeni Cezary i Katarzyna Żakowie oraz Piotr Cyrwus.


Podczas dwudniowych uroczystości zaprezentuje się także Orkiestra Wojciecha Zwierniaka. Zespół został założony przez młodego dyrygenta i aranżera, który swoimi kompozycjami zdobył uznanie podczas wielu konkursów i festiwali.
Orkiestra składa się z wybitnych muzyków, którzy na co dzień grają w takich zespołach, jak Sinfonia Carapthia, Filharmonia Krakowska, NOSPR, są laureatami wielu konkursów oraz wykładowcami akademickimi i aktywnymi muzykami.

- Dzisiaj tętniąca życiem strefa społeczna w Brzegach to współczesny Campus Pokoju - dziesiątki ludzi codziennie przychodzą, aby otrzymać wsparcie żywnościowe, a wiele osób starszych uczestniczy w zajęciach utrzymujących ich w aktywności. Dom Miłosierdzia jest miejscem zamieszkania dla osób, które utraciły swój dom. Szczególną rolę strefa pełni od momentu wybuchu konfliktu zbrojnego w Ukrainie, gdy setki a nawet tysiące uchodźców z Ukrainy, uciekając przed wojną, znalazło tu pomoc i wsparcie. W bliskości tego miejsca powstało Centrum Pomocy dla Ukrainy w Grabiu, w którym uchodźcy znaleźli pomoc, ciepły posiłek, nocleg, bezpieczeństwo. W miejscu tym też gromadzona jest pomoc humanitarna, która następnie wysyłana jest na tereny objęte działaniami zbrojnymi. W najbliższy weekend zapraszam na Campus Pokoju w Brzegach - podkreśla Artur Kozioł Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka.

PROGRAM:

SOBOTA, 29 lipca

15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia
19.30 – „JAN PAWEŁ II – PRZYJACIEL PODHALAŃSKIEJ ZIEMI” – Koncert Kapeli Góralskiej „Mała Armia Janosika”

NIEDZIELA, 30 lipca

15.00 – Msza Święta w Domu Młodych
19.00 – „W nieskończoność” – koncert orkiestry Wojciecha Zwierniaka z udziałem solistów: Wiktoria Kasprzyk, Joanna Zwierniak, Michał Gasz, o. Łukasz Buksa OFM


WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE:

- Modlitwa o Pokój
- Dom Pokoju w łączności z rozpoczynającymi się Światowymi Dniami Młodzieży Lizbona 2023 /projekt Europejskiego Instytutu Zrównoważonego Rozwoju/
- Prezentacja książki „Brzegi Świata. Od wydarzeń ŚDM 2016 do strefy rozwoju ekonomicznego i społecznego” /autor dr Artur Kozioł/

  • Zobacz też:
„Brzegi świata” Artura Kozioła o kulisach organizacji ŚDM
Właśnie ukazała się książka Artura Kozioła „Brzegi świata” o kulisach organizacji ŚDM w Brzegach

fot. Fb. Campus Misericordiae -Pole Miłosierdzia - ŚDM Brzegi

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka