środa, 11 października 2023 17:52

"Będziemy rządzić nie przez kolejne 4 lata, ale przez kolejne 8 lat!" Jarosław Kaczyński w Krakowie

Autor Marzena Gitler
"Będziemy rządzić nie przez kolejne 4 lata, ale przez kolejne 8 lat!" Jarosław Kaczyński w Krakowie

W hali Towarzystwa Sportowego Sokół w Krakowie odbyła się ostatnia przed wyborami konwencja wojewódzka Prawa i Sprawiedliwości. Był na niej Jarosław Kaczyński i kandydaci PiS z całej Małopolski. - Wierzę, że będziemy rządzić nie przez kolejne 4 lata, ale przez kolejne 8 lat! - podsumował.

Konwencję poprowadzili Rafał Bochenek i Anna Pieczarka - posłowie z Małopolski. Swoje wystąpienia prezes PiS rozpoczął jednak nie od omawiania programu ale od krytykowania Donalda Tuska. – Chciałbym tym razem nie mówić o Tusku, na koniec chciałem nie mówić. Ale nie daję rady, bo on ciągle zmusza, po prostu zmusza — powiedział Jarosław Kaczyński. Uczestnicy konwencji dowiedzieli się m.in., że każdy głos oddany na opozycję to głos oddany na Tuska. –  Weźmy nasze cele wyborcze, one nie są partyjne, one są polskie. My chcemy bezpieczeństwa. Zjednoczona Prawica uczyniła dla bezpieczeństwa bardzo wiele. Dla bezpieczeństwa zewnętrznego, umacniając armię. Ale i wewnętrznego, umacniając służby. Wzmocniła, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo energetyczne, sojusz z USA. A co robi Tusk, kiedy mamy owe zagrożenie? Mamy konflikt, wojnę w Izraelu, to jest zagrożenie globalne. Prezydent nakazał stworzyć grupę transportującą Polaków z Izraela, ratuje życie Polaków. A co robi Tusk? Wykorzystuje zmiany w wojsku do próby destabilizacji w wojsku w Polsce. To coś całkowicie niemożliwego do zrozumienia w ramach zdroworozsądkowego myślenia. Ale on dla awantury, zwycięstwa jest gotów to robić. Myśmy bronili granic przez atakami, wybudowaliśmy ogrodzenie, przesunęliśmy wojsko, a co on zrobił? Wyzywa od najgorszych, tłumaczenie, że chodzi o biednych ludzi, a to chodzi o ludzi, których przysłała Łukaszenka. To jest hańba i skandal i dlatego muszę o tym mówić, ostrzec państwa, Polaków, żeby nie dopuścić tego człowieka do władzy, Każdy głos na opozycję, to w istocie głos na Tuska - ostrzegał Kaczyński.

Po przemówieniu zaprezentowano kandydatów z Małopolski. Konwencja trwała ok. 45 minut. Warto dodać, że Jarosława Kaczyńskiego powitali w Krakowie protestujący. Były okrzyki "Będziesz siedzieć", "Zniszczyłeś Polskę mały człowieku!" i antyrządowe transparenty. Jak informuje Wyborcza.pl Policja odciągnęła protestujących od delegacji PiS.

Wybory 2023 - najnowsze informacje

Rozrywka