wtorek, 23 czerwca 2020 11:33

Beskid Wyspowy: Zdewastowano tablicę poświęconą żołnierzom AK. Kampania wyborcza?

Autor Tomasz Stępień
Beskid Wyspowy: Zdewastowano tablicę poświęconą żołnierzom AK. Kampania wyborcza?

Takie obrazki świadczą o tym, że podziały w naszym społeczeństwie są niestety bardzo głębokie. To chyba ostatni dzwonek, żeby zacząć je zasypywać.

Wszyscy ostrzegali, że to będzie bardzo brutalna kampania wyborcza. I tak jest – kampania bardziej przypomina ring bokserski niż polityczny spór. Zdzierane plakaty, podarte banery, zamalowane twarze kandydatów. Czasem jednak walka przybiera taką formę, że nie wiadomo w ogóle czemu ma służyć. I trudno to nawet skomentować. Można tylko powiedzieć: Przykre to…

Grodzisko (618 m n.p.m) to jeden ze szczytów  w północnej części Beskidu Wyspowego. W czasie II wojny światowej na szczycie Grodziska partyzanci AK mieli swój schron i na Grodzisku chowano poległych partyzantów. Jesienią 1944 rozegrała się tu jedna z największych bitew partyzanckich w Małopolsce. Okrążeni przez Niemców partyzanci AK obwodu "Murawa" toczyli tu walki z Niemcami, których kulminacją była „Bitwa pod Łysiną” stoczona w dniach od 12 do 15 września. Nocą z 15 na 16 września udało im się wymknąć z oblężenia.

Na szczycie Grodziska jest też tablica informacyjna o członkach AK z regionu. Gdy jeden z naszych czytelników dwa dni temu (21 czerwca) wchodził na szczyt Grodziska, zastał taki widok:

Wylana pomarańczowa farba, bazgroły i napis pozostawiony przypuszczalnie przez przeciwników obecnego prezydenta. – Przykre to... – pisze czytelnik.

Myślenice - najnowsze informacje