wtorek, 14 maja 2019 14:42

Biały Dunajec. Prowadził pod wpływem amfetaminy

Autor Joanna Frydrych
Biały Dunajec. Prowadził pod wpływem amfetaminy

W niedzielę wieczorem, w Białym Dunajcu drogówka zatrzymała do kontroli kierującego BMW. Mężczyzna został sprawdzony alkomatem, który wykazał, że jest on trzeźwy. Inny był już pomiar testerem na narkotyki, który jednoznacznie wskazał, że 22-latek kierował pod wpływem amfetaminy.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zakopiańskiej komendy zatrzymali w niedzielę wieczorem w Białym Dunajcu na ul. Kościuszki do kontroli kierującego BMW. 22-letni mężczyzna z województwa lubuskiego był badany przez mundurowych urządzeniem do wykrywania alkoholu w wydychanym powietrzu, ale pomiar wskazał, że jest trzeźwy. Jednak zachowanie kierowcy wzbudzało podejrzenie mundurowych, że może on być pod wpływem środków odurzających. Policjanci zakopiańskiej drogówki korzystają na co dzień, poza sprzętem do szybkiego badania na zawartość alkoholu, także z nowoczesnych urządzeń do wykrywania narkotyków w organizmie. Urządzenia Drug Test w bardzo krótkim czasie weryfikują, czy kontrolowana osoba nie zażywała wcześniej środków odurzających. Tak też było w tym przypadku. Po przeprowadzeniu badania kierowcy okazało się, że prowadził samochód będąc pod wpływem amfetaminy i marihuany. 22-latek już stracił prawo jazdy, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, 5 tysięcy złotych kary oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat.

Pamiętajmy, że kierujący pod wpływem alkoholu lub innych środków o podobnym działaniu stanowią potencjalne zagrożenie nie tylko dla siebie ale i dla innych uczestników dróg.

Info: KPP Zakopane

Podhale - najnowsze informacje