czwartek, 3 marca 2022 12:18

Bilet kolejowy dla kierowców? Koleje Małopolskie startują z Park&Ride!

Autor Joanna Obajtek
Bilet kolejowy dla kierowców? Koleje Małopolskie startują z Park&Ride!

Spółka „Koleje Małopolskie” przygotowują specjalną ofertę dla kierowców dojeżdżających do Krakowa. Z biletem kolejowym Park&Ride będą mogli zostawić samochód i przesiąść się na... pociąg.

Koleje Małopolskie wpadły na nowy pomysł: bilet kolejowy Park&Ride. Adresują go do kierowców Małopolski, którzy dojeżdżają do jej stolicy. Pierwsi skorzystają z niego kierowcy w Skawinie.

Z oferty Kolei Małopolskich skorzysta każdy kto pozostawi swój samochód na parkingu P&R w Skawinie i będzie kontynuować swoją podróż na podstawie biletu z parkometru. Będzie on ważny 24h od wydania.

Bilet dostępny będzie w dwóch ofertach:

  • na przejazdy pociągami (w ww. relacjach)od stacji Skawina do stacji z nazwą Kraków w cenie 16 złotych (z wyłączeniem stacji Kraków Lotnisko)
  • bilet na przejazdy pociągami oraz Komunikacją Miejską w Krakowie (w rozumieniu komunikacji miejskiej realizowanej na obszarze Gminy Miejskiej Kraków oraz gmin sąsiadujących, które przystąpiły do porozumienia w celu wspólnej realizacji publicznego transportu zbiorowego) w cenie 26 złotych.

Posiadacze biletu miesięcznego odcinkowego imiennego, zakupionego w systemie Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej, będą mogli korzystać z parkingu P&R bez konieczności zakupu dodatkowego biletu w parkometrze.

Docelowo oferta będzie także honorowana w pociągach uruchamianych przez Spółki „Polregio” S.A. Oraz „Koleje Śląskie” sp. z o.o. Termin uruchomienia zostanie uzgodniony z poszczególnymi samorządami.

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje