wtorek, 26 października 2021 13:43

Na co 11 mln złotych dofinansowania dla Bochni w ramach „Polskiego ładu”?

Autor Mirosław Haładyj
Na co 11 mln złotych dofinansowania dla Bochni w ramach „Polskiego ładu”?

25 października w siedzibie delegatury Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Tarnowie odbyło się spotkanie Wojewody Małopolskiego, parlamentarzystów i samorządowców z kilku powiatów należących do dawnego województwa tarnowskiego. Obecni byli także przedstawiciele Powiatu Wielickiego.

Gospodarz spotkania – Wojewoda Łukasz Kmita oraz parlamentarzyści przedstawiali zebranym samorządowcom dobrodziejstwa płynące z programu „Polski ład” i korzyści, jakie ten plan przyniesie i już przynosi Polsce. Szczególny nacisk kładziono na korzyści, jakie odniosą lokalne samorządy w postaci dużych dofinansowań kierowanych na inwestycje.

Bardzo mocno podkreślano równe szanse wszystkich samorządów aplikujących po środki pochodzące z programu „Polski ład” i jako jedyne kryterium oceny przedstawiano dobre przygotowanie i zasadność wniosku.

W całej Polsce wysokość środków przeznaczonych do zagospodarowania określono kwotą ponad 23 miliardów złotych. Powiat bocheński otrzyma z tego w sumie ponad 64 miliony złotych, a Miasto Bochnia z tej puli otrzymuje prawie 11 milionów złotych.

Inwestycje, jakie mają być sfinansowane w Bochni to:

  • przebudowa układu komunikacyjnego ul. Partyzantów – 8 970 000 zł
  • budowa mostu na potoku Babica przy ul. Parkowej wraz z remontem przyległych alejek – 1 900 000 zł

To pierwsze takie rozdanie, ale w planach jest również następne. Wojewoda Łukasz Kmita apelował o szybkie przekazywanie kolejnych wniosków: „To, co teraz się nie zakwalifikowało – te niektóre wnioski – powinny być zrealizowane w drugim rozdaniu. Dlatego bardzo proszę o dobre przygotowanie wniosków i składanie ich do urzędu wojewódzkiego. Już na nie czekamy!”

Inf. i foto: UM Bochnia

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje