środa, 19 czerwca 2019 12:42

Bochnia. Rozdano medale i puchary w Bocheńskiej Ligi Szachowej

Autor Mirosław Haładyj
Bochnia. Rozdano medale i puchary w Bocheńskiej Ligi Szachowej

We wtorek 18 czerwca 2019 r. już po raz ostatni w tym sezonie Szkoła Podstawowa Nr 5 w Bochni gościła w swoich murach młodych bocheńskich szachistów, którzy tym razem spotkali się już nie na kolejnych rozgrywkach lecz na uroczystym podsumowaniu wyników całorocznej pracy sezonu 2018/2019 szkolnej Bocheńskiej Ligi Szachowej.

Najlepsi zawodnicy w kategoriach indywidualnych zostali udekorowani medalami oraz pamiątkowymi dyplomami, a najlepsze szkoły oraz zwycięzcy w klasyfikacji generalnej otrzymali puchary oraz pamiątkowe dyplomy.

Dyplomy, medale i puchary wręczały: wicedyrektor PSP Nr 5 Ew Gardziel oraz dyrektor MOSiR Bochnia – Sabina Bajda, w ceremonii wręczenia brał udział dyrektor PSP Nr 5 w Bochni Jerzy Sumara.

Klasyfikację końcową Ligi Szachowej 2018/2019 można sprawdzić tutaj.

- Dziękuję wszystkim uczestnikom rozgrywek Bocheńskiej Międzyszkolnej Ligi Szachowej za zaangażowanie i czynny udział oraz życzę sukcesów w kolejnej edycji „zmagań szachowych” – mówiła dyr. MOSiR Bochnia Sabina Bajda. – Mam nadzieję, że po okresie wakacyjnym wrócicie do nas pełni sił i zapału, gotowi na kolejny sezon szachowych zmagań. Na słowa podziękowania zasługują również nauczyciele, którzy pielęgnują zamiłowanie do tej pięknej dyscypliny sportu oraz towarzyszą swoim podopiecznym podczas rozgrywek. Cieszy mnie bardzo, że nasze comiesięczne rozgrywki cieszą się niezmiennie dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży szkolnej a do grona graczy dołączają wciąż nowi uczniowie – powiedziała pani Bajda.

Podziękowania popłynęły również w stronę Dyrekcji PSP Nr 5 w Bochni, która przychylnym okiem spogląda na szachistów użyczając im miejsca w zarządzanej przez siebie placówce.

- Ja ze swojej strony – mówił organizator rozgrywek – dziękujemy nauczycielom i opiekunom, którzy przyprowadzają swoich podopiecznych na comiesięczne rozgrywki. Dziękuję za życzliwość, za wsparcie i zawsze miłą, przyjazna atmosferę. Mam nadzieję, że ta dobra aura jaką Państwo roztaczacie wokół siebie będzie procentowała jeszcze przez długie lata i jak magnes „przyciągała” do nas coraz to nowych graczy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Fot. i inf.: MOSiR Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje