środa, 3 czerwca 2020 06:31

[VIDEO] [ZDJĘCIA] Brzesko: Rozbił szybę w oknie autobusu i wyskoczył w trakcie jazdy

Autor Mirosław Haładyj
[VIDEO] [ZDJĘCIA] Brzesko: Rozbił szybę w oknie autobusu i wyskoczył w trakcie jazdy

Jak podaje portal rdn.pl pasażer jednej z linii autobusowych na trasie Londyn - Przemyśl w trakcie jazdy rozbił szybę w pojeździe i wyskoczył z niego w trakcie jazdy. Powodem takiego zachowania była pomyłka w wyborze połączenia.

Na obwodnicy Brzeska we wtorek, 2 czerwca około godz. 15:20 doszło do nietypowego i niebezpiecznego zdarzenia. W trakcie podróży stwierdził, że pomylił połączenia. Chciał wysiąść i zaczął się awanturować. W pewnym momencie młoteczkiem rozbił szybę w autokarze w wyskoczył z niego. Całe zdarzenie zarejestrowała kamerka kierowcy, który akurat jechał za autobusem.

Wezwana została policja. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 38-letni pasażer autokaru relacji Londyn - Przemyśl przejeżdżającego przez Brzesko zaczął się awanturować z kierowcą, że jedzie w złym kierunku. Kiedy kierowca poprosił mężczyznę, aby usiadł na swoim miejscu, ten podszedł do okna. Młotkiem, będącym na wyposażeniu pojazdu, wybił szybę i wyskoczył. Uciekającego 38-latka ujął kierowca autokaru i świadek zdarzenia, po czym wezwali na miejsce policjantów. Poraniony odłamkami szkła mężczyzna został zabrany przez załogę karetki pogotowia do szpitala, gdzie opatrzono mu rany. Następnie trafił on do brzeskiej komendy, gdzie usłyszał zarzut uszkodzenia mienia na kwotę około 5 tysięcy złotych. Mężczyzna był trzeźwy. Policjantom tłumaczył, że myślał, iż jedzie w złym kierunku i dlatego chciał wysiąść.

Jak podaje rdn.pl mężczyzna z pewnością odczuje konsekwencje prawne swojego czynu. Oprócz poniesienia odpowiedzialności finansowej za straty spowodowane w autobusie, prawdopodobnie zostanie mu postawiony zarzut uszkodzenia mienia. Za taki czyn grozi nawet 5 lat więzienia.

Inf.: rdn.pl, se.pl, KPP Brzesko
Fot.: Screen Youtube.com/Fakir 13, KPP Brzesko

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje

Rozrywka