wtorek, 12 października 2021 16:15

Brzesko: Ustanowili 2. wynik w historii tamtejszego HDK. Ile litrów krwi oddali?

Autor Mirosław Haładyj
Brzesko: Ustanowili 2. wynik w historii tamtejszego HDK. Ile litrów krwi oddali?

7 października na terenie Komendy Powiatowej Policji w Brzesku odbyła się kolejna akcja krwiodawstwa zorganizowana przez działający przy komendzie Klub Honorowych Dawców Krwi. Jej przeprowadzenie nie byłoby możliwe bez profesjonalnej ekipy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie, która stawiła się na miejscu nowoczesnym krwiobusem.

Akcję wsparł Komendant Powiatowy Policji w Brzesku insp. Bogusław Chmielarz oraz Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów przy KPP w Brzesku, który kolejny raz sfinansował posiłek regeneracyjny dla krwiodawców. Pod fachową opieką służby medycznej w mobilnym punkcie poboru krwi licznie stawili się funkcjonariusze brzeskiej policji, pracownicy cywilni oraz mieszkańcy powiatu brzeskiego. Ponadto w przedsięwzięcie czynnie włączyli się funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Bochni z Zastępcą Przewodniczącego tamtejszego Koła HDK mł. asp. Wojciechem Biesiadą na czele.

Dzięki przeprowadzonej akcji oddano 13 300 mililitrów pełnej krwi, co stanowi drugi wynik w historii tutejszego HDK. Jednakże nie rekordy są w tej sytuacji najważniejsze, ale wola i chęć niesienia pomocy osobom potrzebującym, w tym naszemu koledze Marcinowi. Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w kraju wskazują bowiem, że zapasy niektórych grup krwi są niskie lub wręcz alarmowe, a stan epidemii koronawirusa dodatkowo to potęguje.

Z dumą należy wspomnieć, że podczas ostatniej akcji krwiodawstwa funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Brzesku mł. asp. Maksymilian Gurgul przekroczył ilość 18 litrów oddanej krwi, czym zasłużył na tytuł i złotą odznakę honorową „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi I stopnia”.

Na ręce wszystkich zaangażowanych w inicjatywę krwiodawstwa Klub HDK przy KPP w Brzesku składa serdeczne podziękowania i zaprasza do wspólnych przedsięwzięć w 2022 r.

Inf. i foto: KPP Brzesko

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje