czwartek, 14 października 2021 17:06

Burmistrz nagrodził nauczycieli i uczniów. Wiemy, których

Autor Mirosław Haładyj
Burmistrz nagrodził nauczycieli i uczniów. Wiemy, których

Na uroczystości z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej obecni byli m. in.: Stefan Kolawiński – Burmistrz Miasta Bochnia, Dorota Palej-Maliszczak – dyrektor Miejskiego Zespołu Edukacji w Bochni, Zdzisława Gnoińska – prezes bocheńskiego koła Związku Nauczycielstwa Polskiego, dyrektorzy, wicedyrektorzy, nauczyciele szkół podstawowych i przedszkoli w naszym mieście oraz stypendyści.

Obchody rozpoczął krótki program artystyczny przygotowany przez uczniów oraz wychowawców Szkoły Podstawowej nr 7.

Podczas uroczystości burmistrz miasta oraz dyrektor MZE wręczyli nagrody dyrektorom, wicedyrektorom oraz nauczycielom miejskich placówek oświatowych w Bochni. Nagrodzeni zostali:

  • Beata Broszkiewicz – dyrektor Miejskiego Przedszkola „Górniczy Kącik” nr 3;
  • Marcin Bijata – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7;
  • Monika Czesak – wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 1;
  • Agnieszka Warkocz – psycholog Szkoły Podstawowej nr 1;
  • Marzena Szuperska – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 1;
  • Małgorzata Śliwa – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 2;
  • Dorota Więcek – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 2;
  • Katarzyna Zdeb – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 2;
  • Halina Mucha – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 4;
  • Agnieszka Wnęk – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 4;
  • Edyta Konieczna – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 5;
  • Dorota Gawęda – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 7;
  • Jerzy Kawalec – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 7;
  • Miron Zagórski – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 7;
  • Renata Korbut – nauczyciel Miejskiego Przedszkola nr 2;
  • Monika Górska – nauczyciel Miejskiego Przedszkola „Górniczy Kącik nr 3”;
  • Magdalena Piotrowicz – nauczyciel Miejskiego Przedszkola nr 5.

Następnie wręczono stypendia Burmistrza Miasta Bochnia za wybitne osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne w roku szkolnym 2020/2021. Stypendia otrzymało łącznie 16 uczniów:

  • Dominik Brennan – Szkoła Podstawowa nr 1: laureat etapu wojewódzkiego „Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego”;
  • Antoni Synowiec – Szkoła Podstawowa nr 1: finalista etapu wojewódzkiego „Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego”;
  • Zuzanna Unkiewicz – Szkoła Podstawowa nr 1: finalista etapu wojewódzkiego „Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego”, finalista etapu wojewódzkiego „Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego”;
  • Dominik Jeziorek – Szkoła Podstawowa nr 2: laureat etapu wojewódzkiego Konkursu Tematycznego „Polscy żołnierze w obronie wolnego świata 1939-1940”;
  • Bartosz Król – Szkoła Podstawowa nr 2: finalista etapu wojewódzkiego Konkursu Tematycznego „Polscy żołnierze w obronie wolnego świata 1939-1940”;
  • Emilia Lipold – Szkoła Podstawowa nr 2 – finalista etapu wojewódzkiego „Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego”;
  • Karolina Serafin – Szkoła Podstawowa nr 2: finalista etapu wojewódzkiego „Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego”, finalista etapu wojewódzkiego Biblijnego Konkursu Tematycznego „Z Dobrą Nowiną przez życie”;
  • Anna Więcek Szkoła Podstawowa nr 2 – finalista etapu wojewódzkiego „Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego”;
  • Karolina Winiarska – Szkoła Podstawowa nr 2 – finalista etapu wojewódzkiego „Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego”;
  • Zuzanna Gałat – Szkoła Podstawowa nr 4 – finalista etapu wojewódzkiego „Małopolskiego Konkursu Języka Francuskiego”;
  • Marcelina Kołacz – Szkoła Podstawowa nr 4 – finalista etapu wojewódzkiego „Małopolskiego Konkursu Matematycznego”, laureat etapu wojewódzkiego „Małopolskiego Konkursu Biologicznego”;
  • Miłosz Mucha – Szkoła Podstawowa nr 4 – finalista etapu wojewódzkiego „Małopolskiego Konkursu Matematycznego”;
  • Julia Ponikau – Szkoła Podstawowa nr 5 – finalista etapu wojewódzkiego „Małopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego”;
  • Franciszek Zięba – Szkoła Podstawowa nr 5 – laureat etapu wojewódzkiego Biblijnego Konkursu Tematycznego „Z Dobrą Nowiną przez życie”;
  • Franciszek Boczek – Szkoła Podstawowa nr 7 – laureat etapu wojewódzkiego XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza
    i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy”;
  • Jakub Halberda – Szkoła Podstawowa nr 7 – laureat etapu wojewódzkiego XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza
    i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy”.

Inf. i foto: UM Bochnia

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje