czwartek, 23 stycznia 2020 07:50

Chiny: 11 milionowy Wuhan całkowicie zablokowany. Już prawie 600 zarażonych. MSZ ostrzega

Autor Tomasz Stępień
Chiny: 11 milionowy Wuhan całkowicie zablokowany. Już prawie 600 zarażonych. MSZ ostrzega

Chińskie władze całkowicie zablokowały miasto Wuhan, które jest uważane za epicentrum nowego wybuchu korona wirusa. Kontrolowane są drogi, zawieszony transport, którym można wydostać się z miasta.

Autobusy, metro, promy i dalekobieżne środki transportu przestaną kursować w czwartek o godzinie 10. Chińczycy starają się wszelkimi sposobami zatrzymać rozprzestrzenianie się wirusa, który do tej pory zabił 17 osób i zaraził prawie 600.

Tymczasem w sobotę rozpoczyna się chiński Nowy Rok. Oznacza to milionów podróżujących, którzy chcą skorzystać z urlopów. Razem z nimi „podróżować” może także wirus. Władze obawiają się pandemii.

Tymczasem w Wuhan narasta panika. Zaczyna brakować produktów, ceny poszły gwałtownie w górę.

Polski MSZ wydał ostrzeżenie i apeluje o śledzenie bieżących doniesień nt. wirusa:

- MSZ apeluje o śledzenie bieżących doniesień nt. wirusa 2019-nCoV przed podjęciem decyzji o wyjeździe w region Azji, w szczególności Azji Południowo-Wschodniej. Najbardziej aktualne i wiarygodne komunikaty można znaleźć na stronach Światowej Organizacji Zdrowia oraz Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób. Rekomendujemy także obserwowanie komunikatów międzynarodowych portów oraz linii lotniczych, które podejmują własne działania prewencyjne.

- pisze w komunikacie Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Europa i świat - najnowsze informacje