piątek, 23 października 2020 11:20

Chrzanów. Boisko przy SOSW otwarte!

Autor Wiktoria Mitura
Chrzanów. Boisko przy SOSW otwarte!

Dziś nastąpiło oficjalne otwarcie boiska wielofunkcyjnego przy SOSW w Chrzanowie. Dyrektor SOSW podkreślił, że bardzo się cieszy, że ta długo wyczekiwana inwestycja doszła do skutku i uczniowie będą mieć znakomite warunki do uprawiania sportu.

Starosta Chrzanowski podkreślił, iż boisko służyć będzie przede wszystkim uczniom SOSW, którzy będą mogli rozwijać swoje umiejętności sportowe i rozwijać talenty.

Boisko o nawierzchni poliuretanowej składa się dwóch części rozdzielonych piłkochwytem. Część główną stanowią boiska do siatkówki i koszykówki, na części mniejszej znajduje się boisko do piłki ręcznej. Jest też trybuna z miejscami siedzącymi dla 20 osób, nowe oświetlenie zewnętrzne i monitoring. Budowa boiska rozpoczęła się w czerwcu, a od dziś można podziwiać jej efekty.

Inwestycja kosztowała 553 015,95 zł na jej realizację pozyskano 152 320 zł z Województwa Małopolskiego w ramach programu MIRS – Małopolska infrastruktura rekreacyjno – sportowa, pozostałe środki przeznaczył powiat.

Powiat Chrzanowski sukcesywnie rozwija bazę sportową, dzięki inwestycjom w infrastrukturę mieszkańcy mają coraz większy i lepszy dostęp do obiektów sportowych i uprawiania różnych dyscyplin.

Info i foto: Powiat chrzanowski

Chrzanów - najnowsze informacje