piątek, 18 marca 2022 09:35

Chrzanów: Orienteering? Wystartuj w zawodach na orientację!

Autor Joanna Obajtek
Chrzanów: Orienteering? Wystartuj w zawodach na orientację!

Mapa w dłoń i wyprawa w poszukiwaniu przygód. Już w sobotę, 2 kwietnia startuje najbardziej orientacyjny marsz w Chrzanowie. Jak dobrą masz orientację w terenie? Przekonaj się biorąc udział w wydarzeniu!

Moc wrażeń i wspaniała zabawa na sobotni dzień. Orienteering to zawody dla każdego, kto pragnie spędzić czas ciekawie, aktywnie i na świeżym powietrzu. Dreszczyk emocji i dobra rywalizacja będą nam towarzyszyć w trakcie terenowej gry. Na zwycięzców czekają upominki!

Chrzanowski orienteering, ale co to?

Chrzanowski orienteering to zawody w formie marszu na orientację. Startujemy drużynowo. Każda grupa otrzymuje specjalnie przygotowaną mapę i kartę startową. Zadaniem uczestników jest odnalezienie wybranych punktów kontrolnych oznaczonych na mapach w terenie. Dla utrudnienia na mapie jest większa liczba punktów. Trzeba odnaleźć właściwe w wyznaczonym czasie.

Zarówno trasę jak i mapki możemy dostosować do swoich umiejętności. Nawet osoby początkujące znajdą coś dla siebie.

W poszukiwaniu przygód/ fot. organizatora

Jaką trasę wybrać?

Do wyboru mamy 4 trasy, w zależności od poziomu zaawansowania i umiejętności:

  • TP- trasa rekreacyjna, prosta mapa, krótki dystans, zalecana dla: startujących po raz pierwszy, rodzin z dziećmi, seniorów, zespoły 1-3 osobowe.
  • TT - trasa otwarta, mapa z prostymi przekształceniami, zalecana dla: początkujących, młodzieży, dorosłych, zespoły 1-2 osobowe.
  • TU - trasa średniozaawansowana, mapa z licznymi przekształceniami, zalecana dla: doświadczonych uczestników, zespoły 1-2 osobowe.
  • TZ - trasa zaawansowana, więcej przekształceń niż mapy, zalecana dla: lubiących wyzwania, zespoły 1-2 osobowe
Orientacja w terenie z mapą/ fot. organizatora

Kto może wziąć udział?

W orienteeringu może wziąć udział każdy, niezależnie czy mieszka w gminie Chrzanów czy nie. Warunkiem jest wcześniejsze zgłoszenie się i wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

Orienteering wystartuje w sobotę, 2 kwietnia na terenie Chrzanowa. Wydarzenie rozpocznie się o 11:00. Z kolei zamknięcie mety nastąpi o 14:30. Na orienteering można się zapisać do 28 marca za pośrednictwem formularza dostępnego na facebooku: Primaaprilisowe MnO Chrzanowski Orienteering. Wpisowe wynosi 10 złotych. Niektórzy już nie mogą się doczekać!

fot. organizatora

Chrzanów - najnowsze informacje