piątek, 7 października 2022 08:10

Chwile grozy w Tarnowie. Mieszkańców kamienicy obudził pożar

Autor Katarzyna Jamróz
Chwile grozy w Tarnowie. Mieszkańców kamienicy obudził pożar

W nocy z soboty na niedzielę (1/2 października) w jednym z budynków przy ul. Rejtana w Tarnowie doszło do pożaru poddasza. Z kamienicy ewakuowano 12 osób.

O pożarze budynku służby ratunkowe zostały powiadomione po godzinie 2 w nocy w niedzielę (2 października). Na miejsce skierowano tarnowskich strażaków, a także policjantów oraz ratowników medycznych. Ci pierwsi walczyli z pożarem, pozostali zabezpieczali miejsce oraz udzielali pomocy poszkodowanym. Kamienicę opuściło 12 osób, które na co dzień ją zamieszkiwały. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

– Większość z mieszkańców znalazło schronienie u rodziny i znajomych, a dwie osoby skorzystały z proponowanego przez Urząd Miasta schronienia w lokalu zastępczym. Teraz prowadzone są czynności z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa, który określi przyczynę pożaru. Ponadto będą konieczne opinie pracowników nadzoru budowlanego, którzy zdecydują o możliwości dalszego zamieszkania budynku

– informuje policja.

Całość prowadzonych czynności wykonują policjanci z Komisariatu Policji Tarnów-Centrum, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tarnowie.

Inf./Fot. KMP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje