poniedziałek, 21 września 2020 09:16

Ciężki weekend na drogach! Policjanci zatrzymali 5 pijanych kierowców

Autor Emilia Gara
Ciężki weekend na drogach! Policjanci zatrzymali 5 pijanych kierowców

W weekend na drogach powiatu nowotarskiego policjanci ujawnili pięciu nietrzeźwych kierujących. Kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu nie naraża tylko osoby nietrzeźwej, ale także innych uczestników ruchu drogowego.

18 września, po południu w Sieniawie, 50-letni kierujący quadem zjechał z jedni do przydrożnego rowu. Mężczyzna został przewieziony do szpitala. 50-latek miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. W Jabłonce 42-letni kierujący samochodem osobowym marki Toyota na skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z citroenem, po czym uderzył w ogrodzenie posesji i wjechał do rowu. Nikomu nic poważnego się nie stało. Badanie trzeźwości kierującego toyotą wykazało prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Odpowie teraz za popełnione wykroczenie i przestępstwo. Natomiast po północy w Rabce-Zdroju kierujący volkswagenem miał 1.5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto nie powinien w ogóle kierować samochodem, ponieważ nigdy nie posiadał do tego uprawnień.

19 września, w godzinach wieczornych w Lipnicy Wielkiej 43-letni kierujący motocyklem miał ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna po upadku z jednośladu, z urazem nogi został przewieziony do szpitala. W pomoc poszkodowanemu zaangażowani byli strażacy z Lipnicy Wielkiej i Jabłonki.

20 września, w godzinach popołudniowych w niedzielę po północy w Harklowej policjanci ujawnili nietrzeźwego 18-latka, kierującego skodą. Badanie na zawartość alkoholu wykazało u niego ponad 1.8 promila alkoholu w organizmie. 18-latek stracił prawo jazdy, które posiadał jedynie od dziewięciu miesięcy, a pojazd został odholowany na parking strzeżony.

Inf. i fot.: KPP Nowy Targ

Podhale

Podhale - najnowsze informacje