wtorek, 6 lipca 2021 08:09

Proszowice. "Czarne dni" na drogach w Małopolsce. Nie żyje 73-letni kierowca

Autor Norbert Kwiatkowski
Proszowice. "Czarne dni" na drogach w Małopolsce. Nie żyje 73-letni kierowca

Wakacje, piękna pogoda, wyjazdy wypoczynkowe - to wszystko może wpływać na rozkojarzenie kierowców. Niestety, w ostatnim czasie notujemy wiele wypadków drogowych w Małopolsce, które przynoszą najgorszą wiadomość w postaci śmierci uczestników takich zdarzeń.

Tym razem do tragedii doszło 5 lipca  po godz. 10, w miejscowości Posądza (powiat proszowicki). Kierujący pojazdem marki Skoda, 73- letni mieszkaniec Krakowa jadący drogą wojewódzką nr 776 w kierunku Proszowic, na prostym odcinku drogi z nieustalonych na chwile obecną przyczyn zjechał nagle na przeciwległy pas ruchu, bezpośrednio pod jadący  z naprzeciwka pojazd ciężarowy marki MAN, doprowadzając do zderzenia. Kierujący pojazdem MAN, 41- letni mieszkaniec Warszawy chcąc uniknąć zderzenia odbił na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z pojazdem marki Nissan, kierowanym przez 45 -letniego mieszkańca pow. dąbrowskiego, jadącego za skodą.

W wyniku doznanych obrażeń kierujący skodą, pomimo przeprowadzonej reanimacji zmarł na miejscu wypadku, natomiast kierujący manem z ogólnymi obrażeniami ciała został przewieziony karetką do szpitala  w Proszowicach. Kierowcy mana i nissana byli trzeźwi.

Na czas prowadzonych czynności droga była zablokowana. Śledztwo w tej sprawie prowadzi proszowicka komenda Policji  pod nadzorem Prokuratury Rejonowej dla Krakowa Nowej Huty.

Źródło oraz foto: Małopolska.policja.gov.pl

Proszowice - najnowsze informacje