niedziela, 23 czerwca 2024 06:00

Czworo wspaniałych z gminy Miechów! Nagrody sportowe przyznane

Autor Mirosław Haładyj
Czworo wspaniałych z gminy Miechów! Nagrody sportowe przyznane

Samorząd gminy Miechów nagrodził sportowe talenty. Wśród laureatów znalazły się cztery osoby.

Burmistrz Dariusz Marczewski z Przewodniczącym Rady Miejskiej Mateuszem Sobeckim wręczyli podczas Dni Miechowa (16 czerwca) na stadionie MKS Pogoń przyznane po raz pierwszy mieszkańcom gminy Miechów nagrody sportowe.

Wyróżnienia otrzymali:

Natalia Janus – otrzymała nagrodę za powołanie do kadry narodowej Polski w futsalu i wzięcie udziału w rozgrywkach na arenie międzynarodowej. Ponadto Natalia wraz z drużyną zajęła II miejsce w mistrzostwach Polski w futsalu kobiet. Na co dzień Natalia jest zawodniczką Ludowego Klubu Sportowego „Słomniczanka” oraz trenuje najmłodsze grupy w Miejskim Klubie Sportowym „Pogoń” Miechów.

Mikołaj Dunal – otrzymał nagrodę za zdobycie Mistrzostwa Polski Junior w ogólnopolskich rozgrywkach Polskiego Związku Squasha.

Mikołaj od wielu lat gra w piłkę nożną i squasha. Na Mistrzostwach Polski czterokrotnie zdobył indywidualne wicemistrzostwo, a w zawodach drużynowych wicemistrzostwo oraz mistrzostwo Polski. Mikołaj został dwukrotnie powołany do kadry narodowej Polski. Warto podkreślić, iż podczas wszystkich zagranych przez siebie turniejów, ponad 40 razy stawał na podium.

Wiktoria Filus – otrzymał nagrodę za zajęcie III miejsca podczas Mistrzostwa Europy IKO Nakamura. Wiktoria od 10 roku życia uczęszcza na karate. Jej wysokie osiągnięcia sportowe są wynikiem ciężkiej pracy na treningach, udziału w seminariach szkoleniowych oraz startu w wielu zawodach sportowych – okręgowych, ogólnopolskich i międzynarodowych – dzięki czemu zdobywa coraz większe doświadczenie.

W 2023 roku zajęła także II miejsce w Otwartych Mistrzostwach Makroregionu Południowego PFK w Kumite, I miejsce podczas XXVIII Mistrzostw Polski Oyama PFK w Kumite oraz II miejsce Oyama Top Puchar Polski Oyama PFK w Kumite.

Dominik Boczek – otrzymał nagrodę za zajęcie I miejsca XPC World Cup Siedlce.  Od 2017 roku bierze czynny udział w zawodach rangi krajowej w trójboju siłowym i wyciskaniu leżąc. W listopadzie ubiegłego roku reprezentował Gminę Miechów zdobywając złoty medal Pucharu Świata federacji XPC.

Inf.: UM Miechów

Miechów - najnowsze informacje

Rozrywka