środa, 25 stycznia 2023 12:04

Dachowanie osobówki nad autostradą A4. Kobieta trafiła do szpitala

Autor Katarzyna Jamróz
Dachowanie osobówki nad autostradą A4. Kobieta trafiła do szpitala

We wtorek (24 stycznia) po godzinie 9 rano, kierowcy powiadomili dyspozytora numeru alarmowego o dachowaniu osobówki na drodze krajowej 73 w Brzozówce, tuż przed wjazdem do Tarnowa. Na miejsce natychmiast wysłano służby ratunkowe.

Okazało się, że poszkodowaną w zdarzeniu osobą jest kierująca samochodem, który dachował na drodze krajowej 73 nad autostradą A4. Ratownicy udzielili jej pierwszej pomocy, a następnie przetransportowali ranną do tarnowskiego szpitala. Policjanci ruchu drogowego ustalili przebieg i okoliczności tego zdarzenia.

– Okazało się bowiem, że kobieta jadąc od strony Lisiej Góry w kierunku Tarnowa z niewyjaśnionych na razie przyczyn zjechała na lewą stronę, uderzyła w bariery energochłonne tak niefortunnie, że przewróciła swojego Volkswagena Polo na dach. Nikt inny nie uczestniczył w tej kraksie. Po ustawieniu pojazdu na kołach został on odholowany, a policjanci zabezpieczyli ślady z miejsca zdarzenia

– informuje asp. sztab. Paweł Klimek, oficer prasowy KMP w Tarnowie.

Po przebadaniu przewiezionej do szpitala 64-letniej mieszkanki województwa podkarpackiego okazało się, że nie odniosła ona żadnych obrażeń. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa, a sprawczyni została ukarana mandatem karnym w wysokości 100 złotych. Droga krajowa 73 na kilkadziesiąt minut została całkowicie zamknięta.

Inf./Fot. KMP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje

Rozrywka